Skip to content Skip to footer

Czym dokładnie jest altium designer viewer?

Warto mieć świadomość, że Altium Designer jest zunifikowanym środowiskiem projektowania elektroniki, które łączy praktycznie wszystkie potrzebne narzędzia projektowe w jednej aplikacji. Koniecznie należy zaznaczyć, że oprogramowanie wyposażone jest nie tylko w edytor PCB z niezwykle zaawansowanymi narzędziami służącymi do prowadzenia ścieżek, ale również narzędzia analizy Spice. Ponadto omawiany program zawiera narzędzia integracji ECAD/MCAD.

Dlaczego warto zdecydować się na altium designer viewer?

Altium designer viewer posiada przede wszystkim odpowiednie środowisko projektowe. Należy zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie zwiększa ono wydajność projektanta. Staje się tak przez połączenie wszystkich aspektów procesu projektowania, do których należy zaliczyć tworzenie schematu oraz PCB. Możliwe jest także wykonywanie odpowiednich symulacji czy generowanie dokumentacji w jedną spójną całość.

Kolejnym atutem omawianego oprogramowania altium designer ceną jest wsparcie DFM. Nie wszyscy mają jeszcze świadomość, że stosowanie metodologii Design for Manufacturing (DFM) gwarantuje, że projekty PCB będą nie tylko i wyłącznie funkcjonalne, ale również niezawodne i możliwe do wyprodukowania praktycznie za każdym razem.

Bardzo łatwe jest również przejście. Koniecznie należy zaznaczyć, że najbardziej zaawansowane narzędzia importu gwarantują bezproblemową migrację projektów z innych narzędzi. Altium designer cena jest w stanie obsłużyć import ze wszystkich renomowanych i znanych programów.

Jakie jeszcze atuty ma omawiane oprogramowanie?

Zaletą altium designer viewer jest również projektowanie Rigid-Flex. Warto zdawać sobie sprawę, że projektowanie obwodów sztywno-giętkich w 3D umożliwia przede wszystkim na automatyczne sprawdzanie czy dany projekt, a także jego złożenie z obudową będą w stanie spełniać praktycznie wszystkie wymagania mechaniczne.

Oprogramowanie pozwala użytkownikowi na projektowanie PCB. Dzięki wspomnianemu edytorowi PCB możliwe jest bardzo proste przemieszczenie się danych obiektów na płytce z pełną kontrolą ich położenia przy jednoczesnym zachowaniu określonych reguł, a także pełną synchronizacją z określonym schematem.

Użytkownik może również dzięki oprogramowaniu tworzyć schematy. Warto koniecznie zaznaczyć, że hierarchiczna struktura schematu, a także możliwość ponownego wykorzystania projektu Altium Designer umożliwiają na projektowanie najwyższej możliwej klasy elektroniki nie tylko szybciej, ale znacznie bardziej efektywnie w bardzo prostym jeżeli chodzi o obsługę interfejsie.