Skip to content Skip to footer

Jak przedłużyć trwałość sztucznych rzęs?

Na ogólną jakość i wytrzymałość sztucznych rzęs na pewno olbrzymi wpływ ma sposób ich wykonania, ale także to, jak kobieta później z nimi postępuje. Jak powinna zatem wyglądać ich codzienna pielęgnacja? Czego unikać, a co robić, by móc jak najdłużej cieszyć się ich perfekcyjnym stanem?

Codzienna higiena

Przez dwa dni od momentu wykonania zabiegu rzęsy nie powinny mieć żadnego kontaktu z wilgocią. Nie wolno ich myć ani żadnymi roztworami, ani nawet zwykłą wodą. Warto też wstrzymać się z makijażem.

Warto także przez przynajmniej jedną dobę unikać kosmetyków oleistych. Tłuszcz może doprowadzić do odklejenia się rzęs z powiek, gdyż jest on dość mocnym rozpuszczalnikiem.

W dniu, w którym sztuczne rzęsy były doklejane, zaleca się także unikać stosowania produktów zawierających alkohol. Należy zastąpić je preparatami o naturalnym i delikatnym dla oczu składzie.

Wysiłek fizyczny

Aby jakość rzęs została zachowana, w dniu zabiegu należy też zrezygnować z uprawiania bardziej intensywnych dyscyplin sportowych. Najlepiej całkowicie odpuścić sobie jakiekolwiek ciężkie treningi. Pod wpływem aktywności dochodzi do wydzielania się potu, który podobnie jak tłuszcz mógłby odkleić włoski z powiek.

Z basenem także należy się wstrzymać. Przynajmniej przez dwa dni trzeba odpuścić sobie ciepłe kąpiele oraz przebywanie w pomieszczeniach o wyższej temperaturze powietrza. Skutkiem ubocznym może być tutaj gorsza trwałość rzęs.

Jeżeli kobieta, która wykonała sobie sztuczne rzęsy, nade wszystko chciałaby poćwiczyć, powinna zdecydować się na zwykłe spacery. Taka aktywność również pobudzi ciało do pracy, a nie zaburzy efektów uzyskanych w trakcie zabiegu.

Dodatkowe uwagi

Niektóre kobiety źle znoszą zabieg przedłużania rzęs i tuż po nim zmagają się z bólem i zaczerwienieniem oczu. Dobrym ratunkiem mogą się tu okazać delikatne krople o prostym składzie.

Nie należy jednak przesadzić z ich ilością. Jeżeli do oczu wprowadzi się zbyt dużą dawkę płynu, grozi to jego spłynięciem i przedostaniem się na powierzchnię doczepionych włosków.

Tak naprawdę podczas każdej czynności wykonywanej po zabiegu należy zachować pewną ostrożność. Warto tak skrupulatnie podejść do tematu, aby samodzielnie zadbać o jakość doczepionych rzęs.

Sztuczne rzęsy kupisz na Kosmetykizameryki.pl