Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się do wakacji z dzieckiem?

Wakacje z dziećmi to spore wyzwanie szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Bardzo ważne jest zaplanowanie sposobu dotarcia do miejsca wypoczynku. Najważniejszy jest komfort malucha, o który trzeba koniecznie zadbać.

Wyjazd na wakacje z dzieckiem

Sporym problemem jest choroba lokomocyjna, dlatego warto wcześniej zadbać o właściwe leki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że już od najmłodszych lat dzieci mogą podróżować samolotem. Dodatkowo nie jest nawet wymagany osobny bilet dla dzieci do drugiego roku życia, które mogą siedzieć na kolanach rodziców. Można śmiało powiedzieć, że kuszącą opcją jest podróż za darmo. Jednocześnie lot samolotem trwa zdecydowanie krócej w porównaniu do innych środków transport. Jeśli planujecie zostać w kraju to najrozsądniejszym środkiem transportu jest samochód. W razie nagłego pogorszenia się samopoczucia dziecka można zrobić nieoczekiwany przystanek. Warto dodać, że w samochodzie można zmieścić również większy bagaż niż w autobusie lub pociągu. Musisz jednak koniecznie pamiętać o zakupie odpowiedniego fotelika, jeśli decydujesz się na podróż samochodem. Warto mieć na uwadze, że fotelik powinien być dostosowany nie tylko do wagi, ale również wieku dziecka.

Kwestie bezpieczeństwa

Nawet jeśli dziecku nie do końca będzie to odpowiadać, to nie należy go wyjmować ze względów bezpieczeństwa. Trzeba też dokładnie zaplanować trasę przed wyruszeniem w drogę autem. Na trasie powinny być miejsca dogodne do karmienia i przewijania dziecka. Żadnych wątpliwości nie powinien budzić także stan techniczny auta, a do tego sprawna i oczyszczona musi być klimatyzacja. Warto mieć na uwadze, że częstym powodem chorób dróg oddechowych u dzieci jest właśnie niesprawna klimatyzacja. Można śmiało powiedzieć, że wieczorna pora jest najlepsza na rozpoczęcie podróży. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie mogło przespać całą drogę.

Niezbędne akcesoria

Należy pamiętać, że dzieci są skarbnicą niespożytej energii. Warto dodać, że dzieci bardzo szybko się nudzą w każdym środku transportu. Należy także uzupełnić apteczkę podróżną w podstawowe leki oraz środki pielęgnacyjne oraz opatrunkowe. Kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym również nie może zabraknąć. Warto też sprawdzić pogodę, która będzie panować w miejscu docelowym. Dlatego tak ważne jest dostosowanie ubranek dla dziecka. Nie ma sensu brać zbyt wielu ubrań. Należy również pamiętać o kąpielówkach oraz okularach ochronnych, jeśli zamierzacie kąpać się w basenie. Trzeba też dokładnie przemyśleć posiłki, które będą jedzone w czasie wyjazdu. Ceny są teraz dosyć wysokie, więc warto zabrać coś ze sobą. Teraz już wiesz, jak zaplanować Wakacje z dziećmi.