Skip to content Skip to footer

Jak wybrać korepetytora?

Korepetycje to jeden z najskuteczniejszych sposobów na nadrobienie zaległości albo rozwiązanie bieżących problemów w nauce. Warto jedna zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie zajęcia są tak samo skuteczne. Kluczowe znaczenie dla ich efektywności ma wybór odpowiedniego korepetytora. Gdzie go szukać? Na co zwrócić uwagę?

Gdzie znaleźć korepetytora?

Ofert osób udzielających korepetycji angielski nie brakuje. Z łatwością można je znaleźć chociażby na większości popularnych portali z ogłoszeniami. Anonse często wiszą też na przystankach i słupach ogłoszeniowych w pobliżu szkół. Problem w tym, że odpowiadając na taką ofertę, nie wiadomo do końca, z kim mamy do czynienia i co tak naprawdę może nam zaoferować dany korepetytor.

Pewniejszym sposobem na znalezienie dobrego nauczyciela jest skorzystanie z polecenia znajomych. Być może któryś z nich również potrzebował pomocy w nauce i może podzielić się kontaktem do osoby, która pomogła mu w jego trudnościach.

Na co zwrócić uwagę?

Porównując oferty poszczególnych korepetytorów, dobrze jest wziąć pod uwagę przede wszystkim ich kwalifikacje. Jeśli na przykład korepetycje angielski prowadzi native speaker, możemy spodziewać się lepszych efektów niż przy współpracy ze studentem pierwszego roku filologii.

Warto uwzględnić również dyspozycyjność naszego nauczyciela. To ważne, zwłaszcza jeśli uczestniczymy w wielu różnych zajęciach dodatkowych. Pogodzenie ich wszystkich może być trudne, a oblegany, mało dyspozycyjny korepetytor prawdopodobnie nie będzie w stanie dopasować się do naszego grafiku.

Cena nie zawsze jest najważniejsza

Chociaż jak najbardziej zrozumiałe jest, że większość z nas przy wyborze korepetytora bierze pod uwagę cenę poetycznych zajęć, z pewnością nie powinno to być najważniejsze kryterium wyboru. Jeśli za wszelką cenę będziemy chcieli zaoszczędzić na korepetycjach angielski, ich efekty mogą być mizerne.

Warto uświadomić sobie, że korepetytorzy, którzy wyżej się cenią, często są skuteczniejsi. Dzięki temu potrzebują mniejszej liczby spotkań, by rozwiązać nasze problemy. W ostatecznym rozrachunku koszt korepetycji może więc okazać się niższy niż w przypadku mniej efektywnych, ale tańszych zajęć, których trzeba by odbyć więcej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze szkoły językowej International House z Bielska Białej