Skip to content Skip to footer

Kuszące ofert first minute

Kuszenie odbywa się pod różnymi hasłami. Mają podobny wydźwięk i skłaniają, aby decyzje o nadciągającym urlopie podjąć na wiele miesięcy przed planowanym terminem wyjazdu. Dlaczego warto zaplanować sylwester nad morzem wcześniej? Czy naprawdę się to opłaca? Oto kilka powodów, które z pewnością przemówią do waszej wyobraźni.

Przedpłata w minimalnej wysokości

Chcąc skorzystać z oferty, wystarczy dokonać niewielkiej wpłaty. Rozpiętość jest znaczna i zależności od biura podróży może wynieść od 5 do 30% wartości rachunku. Przyznajcie sami, że na sylwester nad morzem zarezerwowany dużo wcześniej czeka się z niecierpliwością, a do utwierdzenia się w słuszności decyzji nie trzeba naprawdę wiele.

Zmiana terminu

Spory zapas czasu sprawia, że może okazać się koniecznym dokonanie zmiany lub choćby korekta planów. Regulamin pozwala bez ponoszenia dodatkowych kosztów zmienić termin pobytu. Organizatorzy zazwyczaj dają jednokrotną możliwość skorzystania ze zmiany warunków rezerwacji. Jest to ważny powód dla zaakceptowania oferty bez dłuższego zastanawiania.

Sylwester nad morzem z ubezpieczeniem

Odległy termin wyjazdu wymaga zastosowania środków prewencyjnych. W razie konieczności zrezygnowania z oferty warto zabezpieczyć transakcję ubezpieczeniem. Zwykle na podjecie decyzji o skorzystaniu z polisy, klient ma około dwóch dni. Sytuacja wymaga myślenia perspektywicznego. Nie warto przegapić okazji do pełnego zabezpieczenia swoich finansów.

Gwarancja ceny usługi

Odpowiadając pozytywnie na ofertę tego typu, klient ma gwarancję niezmienności ceny. Nawet wahania cen waluty kraju docelowego nie może mieć wpływu na raz zaakceptowaną cenę. Bal sylwestrowy nad morzem zarezerwowany w ofercie first minute nie będzie miał też wyższej ceny niż oferta na zamknięcie, czyli last minute.

Dodatkowe zachęty

Pobyt dziecka bez dodatkowych opłat jest dodatkowym argumentem na TAK. Oczywiście są pewne ograniczenia i należy ten punkt szczególnie wnikliwie poznać i zanalizować. Najczęściej nie jest pobierana opłata za małoletnich przy skorzystaniu z oferty z własnym dojazdem. Jeśli konieczne jest skorzystanie z transportu lotniczego, konieczne będzie poniesienie kosztów biletu lotniczego dla pociechy.

W tym przedziale mieszczą się także zniżki dla stałych klientów. W związku z układami lojalnościowymi można urwać kolejne kilka procent z ceny. Co ważne, takie zniżki nie są naliczane automatycznie. Należy wystąpić o nie z własnej inicjatywy i użyć dodatkowo ważkich argumentów, by bonifikata była zadowalająca.