Skip to content Skip to footer

Letnie orzeźwienie

O tej porze roku granita siorbet może przywołać letnie wspomnienia znad morza, bowiem napój ten najbardziej z letnim plażowaniem się kojarzy. Granita siorbet to chłodny lodowy napój, lody z syropem owocowym, shake, lody hawajskie czy smaczny mrożony yogurt.

CO JEST POTRZEBNE BY GRANITA SIĘ UDAŁA?

Granita zawsze robiona jest na bazie syropów, które są bardzo wyraziste w swoim smaku i w swoim kolorycie. Syropy rozrabiane są z wodą. Najczęściej są to syropy naturalne, bez żadnych sztucznych komponentów. Na rynku można spotkać syropy z dodatkiem witamin, niektóre z nich rozcieńczyć można w 7 litrach inne, bardziej wydatne w 9 litrach wody. Można także eksperymentować i łączyć syropy z alkoholem, ale wtedy granita wybitnie nie nada się dla dzieci i młodzieży do lat 18.Syrop do granity powinien być kolorowy i dlatego jego kolor, najczęściej odpowiada jego smakowi. W kolorach żółtych mamy granitę ananasową, cytrynową, pina coladę, w kolorze zielonym jest granita gruszkowa, limonkowa czy kiwi. Inne kolory to:

odcienie czerwoności – truskawka, wiśnia, malina, arbuz,
odcienie niebieskiego – jagoda, landrynka czy
odcienie brązu – kawa lub cola.
Granita zawsze prezentuje się bardzo spektakularnie i jest przy tym bardzo smaczna.

Granita jogurtowa powstaje na bazie specjalnych proszków, które również w swoim składzie nie posiadają chemicznych polepszaczy.

Syrop do granity i proszek to główne składniki każdej granity.

MAMY KOMPONENTY CZYM ROBIMY GRANITĘ?

Najważniejsza jest maszyna do robienia odpowiednich siorbet granity. Maszyny mają funkcje mrożenia i mieszania podanych składników. Sprzedają się maszyny dwukomorowe lub nawet trzykomorowe, w każdej z komór jest jeden rodzaj granity.Granitory poddawane są ciągłemu modyfikowaniu, wraz z idącym postępem, technologia dotarła także i tutaj. Dlatego maszyny do robienia granity są wciąż modernizowane przez producentów.

AKCESORIA DO GRANITY

Granita najlepiej prezentuje się w specjalnych wysokich i zdobionych pucharach. Dlatego puchary to najważniejsze elementy jeśli chodzi o akcesoria do granity. Puchary są bardzo atrakcyjne i ciekawe i oryginalne w swojej formie. Granitę podaje się także w specjalnych kubkach. Wszystkie akcesoria wykonane są z bardzo dobrych materiałów, które są atestowane i spełniają wszelkie wymogi Unii Europejskiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.siorbet.pl/