Skip to content Skip to footer

Skrzynki plastikowe – solidne i wytrzymałe

Jabłka, gruszki czy inne owoce to produkt bardzo nietrwały, dlatego na każdym etapie logistycznym musi być dobrze zabezpieczony, aby w jak najlepszym stanie trafił do ostatecznych konsumentów. W tej roli świetnie się sprawdzą skrzynki na owoce z tworzywa sztucznego.

Solidne i wytrzymałe

Skrzynki plastikowe przeznaczone do magazynowania owoców muszą sprawdzić się zarówno na zewnątrz w sadach, gdzie owoce są zbierane, jak i w późniejszym transporcie. Dlatego są one wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki atmosferyczne. Ponadto sama skrzynka plastikowa na owoce musi być bardzo solidna, ponieważ zawsze dźwiga naprawdę ciężki ładunek. Nie mniej istotne jest także to, aby były one neutralne i w pełni bezpieczne dla żywności. Taką gwarancję daje właśnie wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które stosuje się do produkcji skrzynek przeznaczonych dla rolnictwa.

Higieniczne i zapewniające właściwą wentylację

Skrzynka plastikowa na owoce z tworzywa sztucznego jest także bardzo higieniczna – materiał nie absorbuje wody, a ścianki są gładkie i łatwe do umycia i osuszenia. Tym samym Skrzynki na owoce nie tylko nie absorbują wody i wilgoci, ale również zapobiegają rozwojowi pleśni i grzybów, które przyczyniają się do szybkiego psucia się owoców. A to gwarantuje świeższy i wyższej jakości towar w sklepach. Zdecydowana większość z nich wyposażona jest również w ażurowe mniejsze lub większe otwory, dzięki czemu w pojemniku zachowana jest znacznie lepsza wentylacja, co także ma zdecydowany wpływ na świeżość owoców. W zależności od typu niektóre z nich mogą także posiadać zabezpieczające towar od góry przykrycie.

Gwarancja zaoszczędzonej przestrzeni w transporcie

Skrzynki plastikowe posiadają również wszystkie cechy, które czynią z nich wyjątkowe akcesoria logistyczne – może je bezpiecznie układać jedna na drugiej, a większość z nich, gdy zostaną opróżnione, także składać, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić miejsce w przestrzeni magazynowej i tym samym uniknąć pustych transportów powrotnych. Takie rozwiązania to spore oszczędności firm logistycznych, inwestorów, a ostatecznie także dla detalicznych konsumentów, którzy dzięki temu mogą nabyć korzystniejszy cenowo produkt.