Skip to content Skip to footer

Jak wybrać szafki nocne do sypialni?

Szafki nocne do sypialni są bardzo chętnie stosowanym elementem wyposażenia w wielu domach. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary potrafią się one dopasować niemal w każdy zakątek. Tak więc nawet bez dużej przestrzeni będą cieszyć oko swoim pięknem.

Nowoczesne stoliki nocne

Szafki te są tak popularne, ponieważ są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Są bowiem miejscem na odłożenie książki, kosmetyków, czy odstawienie kubka z kawą. Można w nich również przechowywać drobne przedmioty, które przydatne są tuż przed snem lub podczas weekendowego wypoczynku. Służą one także do ustawienia na nich lampek nocnych. Dlatego też, nie warto z nich rezygnować – nawet kiedy sypialnia nie ma największych rozmiarów. Mogą być one bardzo małe, lub też zdecydować się można tylko na jedną szafkę (kiedy łóżko dosunięte jest na przykład do ściany. Obecnie bardzo chętnie wybierane są designerskie szafki nocne, które zachwycają swoimi kształtami, kolorystyką czy zastosowanymi w nich udogodnieniami. Na rynku meblowym ich oferta jest tak szeroka, że każdy na pewno znajdzie takie, które doskonale wpasują się w aranżację jego sypialni. Jest jednak jedna zasada – takie nowoczesne stoliki nocne powinny być zawsze takich rozmiarów, by ich blaty znajdowały się mniej więcej na wysokości boku łóżka albo materaca. Mogą być one minimalnie wyżej lub niżej, ale wysokości te powinny być dosyć zbliżone – tylko wtedy ich użytkowanie będzie naprawdę komfortowe.

Szafki nocne do sypialni

Kolejną ważną sprawą jest to, by wybrana szafka ustawiona została możliwie blisko łóżka. Przerwa powinna wynosić nie więcej niż kilka centymetrów – pozwoli to wtedy na łatwe i bezproblemowe sięganie po przedmioty znajdujące się na blacie lub wewnątrz szafki. Wybierając designerskie szafki nocne do własnej sypialni, zawsze należy zastanowić się nad własnymi potrzebami i preferencjami. To znaczy trzeba określić jak te meble zostaną wykorzystane: czy przydatne będą jedynie ich blaty czy może chce się mieć przy łóżku więcej przedmiotów i niezbędne staną się szuflady albo otwarte półki? Jest to kwestia kluczowa. Dopiero po takiej decyzji można będzie wybierać konkretny design i kolorystykę mebli. Nowoczesne stoliki nocne mogą więc posiadać jedynie blat, ale także jedną albo kilka szuflad, otwarte półki, szafkę z drzwiczkami albo połączenie kilku tych elementów w jednym meblu. Możliwości konstrukcyjnych jest naprawdę wiele, a projektanci wręcz prześcigają się w funkcjonalnych, a zarazem oryginalnych aranżacyjnie pomysłach.

Odwiedź sklep z stolikami nocnymi https://idealdesign.pl/designerskie-lawy-stoliki-kawowe-do-salonu