Skip to content Skip to footer

Zdobądź pracę, czyli jak napisać cv

Praca na wymarzonym stanowisku wymaga napisania cv, w którym zaprezentujmy się z jak najlepszej strony. Trzeba bardzo zwięźle pochwalić się naszymi największymi osiągnięciami tak, abyśmy zostali zauważeni i wybrani na stanowisko, o które się ubiegamy.

Jak pisać cv, czyli wyróżnij się z tłumu

Obecnie napisanie cv, to obowiązek, który jet zazwyczaj niezbędnym elementem, aby w ogóle być branym pod uwagę w rekrutacji. Nawet jeśli wiemy jak napisać cv, to zwykły tekst może nie wystarczyć. Pamiętajmy o tym, że pracodawca zazwyczaj ma więcej niż jednego kandydata na dane stanowisko i z pewnością będzie chciał wybrać osobę, która w jakiś sposób się wyróżnia.

Należy więc zadbać o to, aby cv wyglądało dobrze wizualnie. Jak sie pisze cv, powinniśmy właściwie wiedzieć ze szkoły, ale często niestety takie ważne informacje szybko wypadają z głowy. Cv powinno więc przyciągać wizualnie, najważniejsze informacje, powinny być dodatkowo wyróżnione i wyeksponowane.

Zacznij od swoich największych osiągnięć

Zastanawiając się jak napisać cv i w jakiej kolejności umieścić wszelkie informacje, należy zawsze wiedzieć o tym, że nasze największe i najważniejsze osiągnięcia, powinny być na samej górze. Tak doradzają specjaliści z tej dziedziny, którzy uczą jak pisać cv. Uszeregowanie informacji, takich jak doświadczenie zawodowe lub ukończone szkolenia dodatkowe, powinny być więc dokładnie przemyślane. Przypadkowe ułożenie danych w cv to częsty błąd popełniany szczególnie przez osoby starające się o pracę po raz pierwszy.

Ciekawe zainteresowania

Podczas starania się o pracę, ważne może okazać się nie tylko doświadczenie w danym zawodzie, ale także to, co robimy po pracy. Jeśli pracodawca ma do wyboru kilku kandydatów z bardzo podobnym doświadczeniem, to musi przecież przyjąć jakieś kryterium, na podstawie którego wybierze tego jedynego.

Często nie mamy świadomości, że takie informacje jak hobby po pracy ma duże znaczenie. Jednak osoby, które znają tajniki dobrego cv i doskonale orientują się jak sie pisze cv, wiedzą, że te informacje, mogą zaważyć o naszej karierze.

Osoby, które mają jakieś ciekawe zainteresowania, często w ogóle niezwiązane z branżą, w której pracują, wygrywają w rywalizacji o pacę na danym stanowisku, ponieważ zwyczajnie wydają się ciekawsze. Nie należy więc bagatelizować rubryki hobby, przygotowując cv.