Okres zbiorów w pełni! Warto więc zaopatrzyć się w coś do przechowywania i przewożenia zebranych owoców i warzyw. Idealnie nadadzą się do tego skrzynki sadownicze, których na rynku jest naprawdę spory wybór. Drewniane, plastikowe, w wielu różnych rozmiarach – do wyboru, do koloru. Niektóre są nawet wykorzystywane jako element architektury ogrodowej! Tak czy siak jest to produkt bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli chodzi o handel detaliczny.
Różnice i podobieństwa
Skrzynie na owoce różnią się między sobą w zależności od producenta. Nie tylko kolorem czy tworzywem, z jakiego zostały wykonane, ale też pojemnością, konstrukcją, przeznaczeniem. Jednak funkcjonalność każdego rodzaju skrzynek jest podobna. Przede wszystkim mają zapewnić odpowiednią wentylację, aby chronić owoce i warzywa przed nadmierną wilgocią. Powinny być łatwe do utrzymania w czystości, lekkie i trwałe. Niektóre z nich mają możliwość składania.
Najważniejsze zalety
Skrzynki plastikowe na owoce producent najczęściej wyposaża w wygodne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie towaru. Pojemniki wytwarzane są z tworzyw posiadających odpowiednie atesty, dzięki czemu mamy pewność, że są bezpieczne i nie wejdą w żadne reakcje z produktami spożywczymi. Są odporne na niskie i wysokie temperatury, a ich konstrukcja pozwala na wygodny transport różnymi sposobami: przenoszenia ręcznego, ustawiania piętrowego i warstwowego, przewożenia za pomocą wózków i taśm transportowych.
Na targach, stoiskach, straganach można się bardzo często spotkać z tego typu skrzynkami. Sprzedawcy cenią je za lekkość i wygodę, a także za to, że dzięki nim mogą odpowiednio wyeksponować towar.
Skrzynki na owoce a ekologia
Nie da się ukryć, że używanie skrzynek plastikowych ma wiele zalet. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również ekologiczne. Pojemniki te są produktem wielokrotnego użytku i można je wykorzystywać przez bardzo długi czas, zwłaszcza te odznaczające się wysoką trwałością i solidnym wykonaniem. W ten sposób i producent, i użytkownik wpływają pozytywnie na środowisko naturalne, ograniczając produkcję odpadów. A co za tym idzie, realizują cele zrównoważonego rozwoju, który jest niezwykle istotny dla nas i dla naszej planety.