Skip to content Skip to footer

Kołdry wełniane – co warto wiedzieć?

Komplet dobrej gatunkowo pościeli to jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia sypialni. Jakie nakrycie wybrać, aby cieszyć się spokojnym, komfortowym snem? Poszukując odpowiedniej kołdry, warto zwrócić uwagę na te naturalne, wełniane. Jakie są ich największe zalety? Gdzie szukać wysokiej jakości kołder z wełny?

Dlaczego warto postawić na kołdrę naturalną?

Jakie nakrycie do spania sprawdzi się najlepiej? Wybór jest niełatwy. Kołdry różnią się wymiarami, grubością, ale przede wszystkim materiałami, z których zostały wykonane. Te syntetyczne choć są lekkie i łatwe w czyszczeniu, bo można prać je w pralce, mają jedną ogromną wadę: słabo odprowadzają wilgoć, przez co sprzyjają przegrzewaniu się i poceniu. Znacznie lepszą opcją są kołdry naturalne.
Naturalne tkaniny są oddychające, higroskopijne, nadają się zarówno na lato, jak i na zimę. Naturalna kołdra zapewni ciepło, a jednocześnie odprowadzenie wilgoci, co przełoży się na znacznie lepszy komfort nocnego wypoczynku.

Kołdry wełniane – komfort nie tylko zimę

Najlepszy materiał na zimę? Bez wątpienia wełna. Piękna, naturalna, a przede wszystkim doskonale trzymająca ciepło. Wystarczy cienka warstwa, by zapewnić sobie komfort termiczny. Kołdry wełniane skutecznie chronią przed chłodem, a jednocześnie nie mają sobie równych, jeśli chodzi o higroskopijność.
Z tego względu wełniane kołdry nadają się także do użytku latem. Choć wełna kojarzy się z zimą i chłodem, cieńsze kołdry z wełny doskonale sprawdzają się przy wyższych temperaturach. Odprowadzenie wilgoci gwarantuje brak przegrzewania się i pocenia.

Jaka kołdra wełniana będzie najlepszym wyborem?

Decydując się na wełniane nakrycie do spania, nie należy oszczędzać na jakości. Dobra gatunkowo wełna to inwestycja na lata. Będzie trwała, szlachetna, lepiej sprawdzi się w roli nakrycia do spania. Taka kołdra nie będzie też szorstka czy gryząca.
Gdzie szukać kołder wełnianych, które spełnią te kryteria? Przede wszystkim w sklepach tekstylnych, które są dobrze wyposażone i współpracują z cieszącymi się renomą producentami. Kołdry wełniane słynących z jakości firm to najlepszy wybór, jeśli chodzi o nakrycie do sypialni. Są wygodne, wytrzymałe, ciepłe, a jednocześnie oddychające.

Kołdry wełniane znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl