Skip to content Skip to footer

Atrakcyjne nadruki na odzieży – jak je uzyskać?

Modna odzież często zawiera różnego rodzaju napisy bądź inne nadruki, dzięki czemu staje się bardziej oryginalna. Taki sposób ożywiania ciuchów ceni sobie głównie młodzież, ale nie tylko. W wielu przypadkach kolorowe grafiki pojawiają się m.in. na kolorowych t-shirtach damskich, które można nosić nawet do eleganckich garniturów. Na atrakcyjność efektu wpływa jakość wykorzystanej technologii.

Polecany druk sublimacyjny

Z uwagi na trwałość i jakość rezultatów, godną polecenia metodą okazuje się np. sublimacja druk tym sposobem wymaga jednak zlecenia wykonania w przystosowanej drukarni. Niezbędna jest odpowiednio wysoka temperatura, którą zapewnia prasa termotransferowa. Nie należy obawiać się korzystania z tej technologii, bo jest bezpieczna dla użytkowników i zarazem dla środowiska. Oferują ją nie wszystkie drukarnie ze względu na konieczność użycia specjalistycznych urządzeń, papieru i tuszu. Warto wcześniej o to zapytać.

Ekologia przede wszystkim

Niektórzy rezygnują z noszenia kolorowej odzieży, bo obawiają się szkodliwych barwników, których użyto do jej produkcji. Nadruk sublimacyjny może być wykonany dzięki ekologicznym farbom i dzięki kompletnie nieinwazyjnej metodzie. Nie są potrzebne żadne chemiczne utrwalacze ani nic innego, jedynie wysoka temperatura. Nie trzeba przy tym rezygnować z jakości. Obecnie jest to jedna z pozwalających na to technologii, więc na pewno warto się nią zainteresować. Stanowi ona też jedną z najchętniej rozwijanych właśnie z uwagi na swój proekologiczny charakter.

Jak prezentują się tego typu nadruki?

Przeciętny nadruk na odzieży jest z reguły wyrazisty i błyszczący do czasu pierwszego prania. Na szczęście istnieje sublimacja druk tą metodą bowiem utrzymuje wysoką jakość dużo dłużej. Barwniki nie zmywają się i nie zmieniają koloru tak łatwo z uwagi na to, że nie znajdują się w wierzchniej warstwie tkaniny. NaDruk sublimacyjny może mieć przez to lekko mniej intensywne barwy na samym początku, ale później jest dużo lepiej. Odzież zawierająca nadruki wykonane tą metodą zachowuje atrakcyjny wygląd bardzo długo, przez co później zaczyna wyglądać na zużytą. Jedynym problemem może być znudzenie się jednym i tym samym nadrukiem, warto więc zadbać o większą różnorodność ubrań.