Skip to content Skip to footer

Bezpieczeństwo na drodze

Kieliszek wina do kolacji, piwko czy dwa podczas spotkania ze znajomymi czy oglądania meczu są czymś normalnym i naturalnym. Czasem jednak ilość alkoholu jest większa i pojawia się problem, kiedy bezpiecznie można wsiąść za kierownicę. Zwłaszcza że nawet jeśli czujemy się dobrze, może się okazać, że nadal w organizmie są procenty.

Alkomat z wydrukiem rozwiąże problem

Warto w takim wypadku zainwestować w alkomaty z drukarką. Jest to przede wszystkim kwestia własnego bezpieczeństwa oraz innych podróżujących. Alkomat z wydrukiem gwarantuje bardzo dokładny pomiar poziomu alkoholu, a co się z tym wiąże daje gwarancje, że jesteśmy gotowi bądź nie do prowadzenia pojazdu.

Zwłaszcza że nie ma idealnej recepty na trzeźwienie. W zależności od dnia i samopoczucia po takiej samej ilości wypitego alkoholu czas trzeźwienia może być różny. Alkomat z wydrukiem dzięki możliwości zapisu danych pozwoli kontrolować wyniki i mieć to na uwadze przy planowaniu podróży.

Jak to działa?

Alkomat z drukarką to urządzenie składające się z alkomatu, który bada poziom alkoholu we krwi, oraz bezprzewodowej drukarki. Do przygotowania pomiaru potrzeba 5 sekund, a wynik uzyskuje się już po 1-2 sekundach.

Drukarka drukuje wynik na odpowiednim papierze, dzięki czemu można go jak paragon zachować i trzymać przy sobie.Dodatkowo wyniki zapisują się na karcie pamięci, w związku z tym można je później ściągnąć za pomocą kabla usb na komputer.

Dla kogo alkomat z drukarką?

Alkomaty z drukarką to świetne rozwiązanie dla każdego kierowcy. Zajmują bardzo mało miejsca, do każdego urządzenia załączone jest etui ułatwiające przechowywanie. Dodatkowo sprzęt działa na baterie, więc można go użyć dosłownie w każdej chwili i w każdym miejscu. Ma również kilka wymiennych końcówek wielorazowego użytku.

Stosowanie alkomatów z wydrukiem zapewnia bezpieczeństwo, ale również może ochronić przed utratą prawa jazdy. Należy pamiętać, że przepisy prawne są bardzo restrykcyjne w tej kwestii. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w wydychanym powietrzu jest podstawą do wyciągnięcia konsekwencji przez służby mundurowe.

Nie warto więc ryzykować nieprzyjemnych następstw zakrapianego wieczoru i przed wyjazdem zbadać się alkomatem z drukarką. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów, a przy okazji zbadać jak nasz organizm reaguje na alkohol.