Skip to content Skip to footer

Bezpieczne i pełne emocji skoki tandemowe

Skoki tandemowe są szansą dla wielu osób na spełnienie swojego największego marzenia. Dzięki obecności instruktora lot staje się niemal bezstresową atrakcją, która zapewnia przeżycia nieosiągalne w żadnej innej dziedzinie.

Skok tandemowy – krok po kroku

Przygotowania do skoku zaczynają się od odbycia szkolenia z instruktorem. Szkoleniowiec zapoznaje uczestnika ze wszystkimi fazami lotu. Pasażer dowiaduje się między innymi tego jak wyskoczyć z samolotu, jak ułożyć ciało podczas spadania oraz w jaki sposób przygotować się do lądowania. Uczestnik skoku wie również w jaki sposób otworzyć spadochron i co zrobić w przypadku nieprzewidzianej awarii. Dzięki temu podczas skoku pasażer nie jest zaskoczony jego kolejnymi fazami i zawsze wie, co ma w danej chwili wykonywać.

Dlaczego skoki tandemowe są bezpieczne?

Skoki w tandemie oferowane są przez liczne kluby spadochronowe oraz lotnicze w całym kraju. Skok wykonywany jest zawsze z towarzyszeniem bardzo doświadczonego skoczka, który musi posiadać odpowiednie pozwolenia do uczestniczenia w tego typu atrakcjach. Instruktor panuje nad całym lotem i reaguje na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Dzięki obecności doświadczonego skoczka pasażer może w pełni cieszyć się skokiem i podziwiać widoki. Organizator skoku ma obowiązek zadbać o dostarczeniu najwyższej jakości spadochronów, kombinezonów oraz okularów. W trakcie skoku zawsze używa się dwóch spadochronów – głównego i zapasowego.

Skok w tandemie na prezent

Bardzo często skoki spadochronowe w tandemie kupowane są na prezent. Jest to dobry pomysł, który z pewnością zaskoczy obdarowaną osobę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości wykonania skoku z drugim skoczkiem i nie decydują się na spełnienie swojego marzenia o skoku ze spadochronem. Podarowanie lotu w prezencie może stać się okazją do przeżycia jedynych w swoim rodzaju emocji, które zostaną zapamiętane na całe życie.

Pamiątka ze skoku

Warto zadbać o to, aby niesamowity i niepowtarzalny moment skoku został odpowiednio uwieczniony na taśmie filmowej oraz na zdjęciach. Dzięki temu będzie można spojrzeć na cały lot oczami widza. Taka pamiątka będzie z całą pewnością powodem do dumy oraz okazją do przypomnienia sobie przeżytych emocji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.