Skip to content Skip to footer

Wynajem biura w Katowicach

Dla wielu firm posiadanie własnego biura, czyli miejsca gdzie można w komfortowych warunkach pracować i spotykać się z klientami, jest bardzo ważną kwestią, często wręcz decydującą o powodzeniu całego przedsięwzięcia. A jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego biura w Katowicach?

Katowice – miasto rozwijającego się biznesu

Katowice są największym miastem i stolicą województwa śląskiego, skupiają się w nim jednak nie tylko instytucje administracji państwowej, ale jest również świetnym miejscem dla budowania, rozwoju i prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczych. Jeśli chodzi o infrastrukturę i bazę dla prowadzenia firmy, Katowice mają naprawdę sporo do zaoferowania, ale również ceny usług, np. księgowych czy ceny wynajmu lokali, są sporo wyższe niż w mniejszych miastach.

Rynek wynajmu biur w stolicy Śląska

Jak już wspomniano wyżej, znaleźć ogłoszenie o wynajmie Biura w Katowicach nie jest ciężko, jednak trzeba liczyć się z tym, że atrakcyjna lokalizacja, nowoczesny budynek z wszelkimi udogodnieniami i wyposażeniem, ma dosyć wysoką cenę. Uśredniona cena wynajmu lokalu użytkowego w dobrym stanie, czyli na przykład biura, oscyluje pomiędzy 40 a 50 złotych za metr kwadratowy. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to cena średnia- niektóre ogłoszenia w mniej popularnych częściach miastach mogą zadziwić nas atrakcyjną ceną i naprawdę dobrymi warunkami.

A może lepiej zdecydować się na zakup biura w Katowicach?

Osoby lub firmy posiadające kapitał, który pozwoliłby im na zakup własnego lokalu również znajdą w Katowicach duże pole manewru.Oczywiście, ceny zakupu biur mogą z początku wydawać się horrendalne, ale zawsze warto mieć na uwadze to, że taką nieruchomość można stosunkowo łatwo zbyć, a przy długoletnim prowadzeniu działalności, zakup takiego biura może po prostu się zwrócić, jeśli weźmiemy pod uwagę czynsz czy odstępne, który musielibyśmy płacić każdego miesiąca.