Skip to content Skip to footer

Budowa marki browaru przez tworzenie opakowania na butelki

Duża ilość browarów tworzy własne marki lub wykonuje piwa na podstawie licencji. Opakowania takie mogą być używane jako jeden ze składników plasowania marki wyrobu zarówno w sklepie, jak i podczas dostawy towaru do punktów handlowych. Ułatwia to wpływanie na decyzje potencjalnych klientów, kiedy dokonywane zakupy.

Pojemniki jako nośnik informacji

Coraz bardziej profesjonalne formy wykonywania elementów plastikowych ułatwiają wykonanie skrzynki na piwo w dowolnym kształcie i kolorze. Skrzynka na piwo może być stylizowana w warstwie graficznej tak, aby wygląd jej pasował do logo i strategi firmy. Kombinacje kolorów ułatwia odnalezienie towaru na półce sklepowej, a co za tym idzie może wpływać na wielkość przyszłej sprzedaży.

Kombinowane rozwiązania

Inne sposoby sprzedaży piwa wpływają na wygląd wnętrza, jakie ma skrzynka na piwo. Producenci dostarczają rozwiązania służące do sprzedaży pojedynczych butelek piwa oraz skrzynek na opakowania zbiorcze. W ten sposób łatwiej organizować dystrybucję butelek o różnych pojemnościach. Krata piwa w tym wypadku może mieć wiele funkcji z możliwością dopasowania do aktualnych potrzeb rynku oraz sieci handlowych.

Logistyka i ergonomia przenoszenia skrzynki

Krata piwa jest opakowaniem, które służy do zabezpieczenia towaru podczas przewozu i dostaw. Stad tak ważną funkcją, jaką jest wygoda przenoszenia pojedynczych skrzynek oraz ich zestawów. Podstawową cechą dobrze zaprojektowanej skrzynki na piwo są wygodne i trwałe uchwyty transportowe. Usprawnia to prace związane z magazynowaniem i przenoszeniem. Kraty piwa są tak zaprojektowane, aby mogły być ustawiane jedna na drugiej. Po ustawieniu skrzynki są stabilne przez to, że występują zaczepy. Wymiary skrzynek pozwalają na proste tworzenie opakowań zbiorczych i przewożenie ich jako transportów paletowych. Podczas takiego transportu znaki graficzne umieszczone na skrzynkach ułatwiają identyfikację towaru oraz mogą pełnić funkcję działań promocyjnych. Dzielone pola wewnątrz skrzynek chronią pojedyncze butelki przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwalają na bezpieczny przewóz piwa.

Skrzynki mogą pełnić wiele funkcji zarówno promocyjnych, jak i ochronnych. Przez takie działania otoczenie może postrzegać browar jako markę sprawdzoną i odpowiedzialnie patrzącą na zaspokajanie potrzeb klientów i rynku. Przedsiębiorstwo może zlecić wykonanie skrzynki dopasowanej do strategii sprzedaży i produkcji.