Skip to content Skip to footer

Charakterystyka panelu Preconception

Panel Preconception to bardzo przydatne badania w diagnostyce przed ciążą. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich specyfiki.

Czym jest panel Preconception?

Panel Preconception umożliwia wykonanie dokładnych badań stu trzydziestu najważniejszych genów, które mogą być odpowiedzialne za pojawienie się chorób genetycznych u dziecka. Panel dotyczy najczęściej występujących chorób w populacji, takich jak na przykład rdzeniowy zanik mięśni. Występowanie mutacji w genach rodziców zwiększa ryzyko pojawienia się wad u dziecka.

Dlaczego warto zdecydować się na panel Preconception?

Panel Preconception to bardzo przydatne narzędzie służące przede wszystkim do diagnostyki. Dzięki niemu lekarz genetyk będzie miał możliwość oszacowania ryzyka pojawienia się choroby genetycznej u dziecka, co sprawi, że możliwe będzie podjęcie przez rodziców świadomej decyzji na temat planowania ciąży. Badanie umożliwi także rozpoznanie przyczyn problemów z donoszeniem ciąży, dlatego warto je wykonać, jeśli takie trudności się pojawiają.

Kto powinien wykonać panel Preconception?

Na panel Preconception powinny się zdecydować przede wszystkim osoby, które w bliższej lub dalszej przyszłości planują ciążę oraz świadomie podchodzą do tego tematu. Panel będzie doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które pragną poznać szacowane ryzyko przekazania swojemu dziecku wad genetycznych.

Gdzie wykonać panel Preconception?

Wiele osób zastanawia się, gdzie można wykonać badania w panelu Preconception. Takie badania można zrealizować we wszystkich placówkach należących do Grupy Gyncentrum. Są one zlokalizowane w Katowicach, Krakowie, Bielsku-Białej oraz Częstochowie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.gyncentrum.pl/panel-preconception.