Skip to content Skip to footer

Co musisz wiedzieć przed zakupem podkładu?

Podkład to jeden z najważniejszych elementów makijażu, bowiem to on stanowi jego bazę. Dobrze dobrany produkt nie tylko zamaskuje wszelkie niedoskonałości, ale jednocześnie będzie niewidoczny i bardzo trwały. Czym należy się kierować szukając podkładu idealnego?

Rodzaje podkładów

Firmy kosmetyczne mają obecnie bardzo szeroką gamę produktów. W sklepach można znaleźć między innymi podkłady Eveline w pełni kryjące, ale także rozświetlające. Te pierwsze są mają zwykle cięższą formułę, dlatego też nie nadają się dla kobiet o cerze suchej.

Panie o delikatnej skórze powinny zdecydować się na użycie podkładów Eveline o działaniu rozświetlającym. Sprawiają one, że skóra delikatnie błyszczy, wygląda zdrowo, a przy tym pozwala na uzyskanie zadowalającego poziomu krycia niedoskonałości.

Jaki kolor wybrać?

Podkłady Eveline są dostępne w różnych kolorach. Jak wybrać odpowiedni dla siebie? Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni ton produktu, w Polsce większość pań powinna decydować się na podkłady o żółtych lub oliwkowych tonach, choć nie brakuje kobiet, które mogą korzystać z podkładów o różowej tonacji.

Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego odcienia produktu. W okresie letnim, kiedy większość osób jest opalonych, warto sięgać po podkłady Eveline o ciemniejszych kolorach, w zimie natomiast lepiej sprawdzą się te jaśniejsze. W przypadku wątpliwości czy kupić podkład jaśniejszy czy ciemniejszy lepiej zdecydować się na pierwszą opcję, ponieważ zbyt jasny produkt można bez trudu przyciemnić na przykład bronzerem.

Czym nakładać podkład?

Do nałożenia podkładu Eveline można użyć palców, gąbeczki do makijażu lub płaskiego pędzla. Najbardziej naturalny efekt uda się uzyskać przy użyciu gąbeczki, ponieważ pozwala ona na aplikację cienkiej warstwy podkładu. Na szczęście przy użyciu gąbeczki można uzyskać pełne krycie, jednak konieczne może okazać się stopniowe dokładanie produktu.

Duże krycie można z łatwością uzyskać przy pomocy pędzla. Te przeznaczone do aplikowania podkładu są płaskie i bardzo mocno zbite. Podczas nakładania produktu należy uważać, aby nie zrobić nieestetycznych smug. Dobrym pomysłem jest aplikacja podkładu Eveline poprzez wklepywanie produktu miejsce po miejscu.

Podkłady eveline znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl