Skip to content Skip to footer

Usługi remontowe – ile trzeba zapłacić?

Remont mieszkania bardzo często wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z cennikiem za poszczególne usługi remontowe w Chorzowie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które planują zakup nowego mieszkania i chcą dokładnie zapoznać się z aktualnymi stawkami za poszczególne prace.

Ile kosztuje przygotowanie ścian?

Usługi remontowe w Chorzowie zazwyczaj obejmują mniej lub bardziej skomplikowane czynności związane bezpośrednio z przygotowaniem ścian do dalszych prac. Średnie ceny za zrywanie starej tapety wahają się w przedziale od 6,60 do 9,35 zł/m². Pamiętać należy o tym, że w niektórych przypadkach zerwanie starej tapety wymaga użycia specjalnych preparatów, które umożliwią oderwanie.

Przed gipsowaniem ścian należy je odpowiednio zagruntować. Ceny za gruntowanie mieszczą się w przedziale od 3,85 do 5,39 zł/m². Po gruntowaniu można wykonać naprawy wszelkich pęknięć i ubytków na ścianie lub suficie.

Najwięcej zapłacimy z kolei za skuwanie starych płytek (od 26,57 do 37,95 zł/m²). Jeżeli mamy w kuchni albo łazience płytki do skucia, to trzeba liczyć się z dość dużym wydatkiem.

Ile kosztuje wykończenie ścian?

Kolejne usługi remontowe w Chorzowie po zakończeniu etapu przygotowawczego polegają na wykończeniu ścian. Mowa tutaj przede wszystkim o położeniu gładzi gipsowej. Średnie ceny za tą usługę wahają się w granicy około 30 zł/m².

Jeżeli chodzi o samo malowanie ścian i sufitów to ceny zależą w dużym stopniu od wybranej metody malowania. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić, gdy wybierzemy wariant dekoracyjny. Za jeden metr kwadratowy prac malarskich będziemy musieli zapłacić około 13 zł.

Najdrożej wyniesie oczywiście układanie płytek na ścianie. Największe ceny występują w przypadku małych płytek, które dodatkowo posiadają nietypowe wzory. Ułożenie zwykłych płytek to wydatek około 70 zł za metr kwadratowy.

Ile kosztuje remont podłogi?

Remont podłogi bardzo często wiążę się z koniecznością skuwania starych płytek podłogowych. Usługi remontowe tego typu wynoszą średnio około 25 zł/m². Kolejnym niezbędnym elementem pracy jest wylanie specjalnej wylewki samopoziomującej. Usługa tego typu wynosi około 24 zł/m².

Układanie płytek wymaga dużego doświadczenia, dlatego też warto postawić na odpowiednich fachowców. Za położenie standardowych płytek 30×30 przyjdzie nam zapłacić około 65 zł/m². W tej cenie wliczone jest oczywiści fugowanie.

Znacznie taniej wyniesie nas układanie paneli podłogowych, które nie wymagają użycia kleju. Usługa tego typu to wydatek około 28 zł/m². Dwa razy więcej wyniesie nas z kolei układanie parkietu na prosto.