Skip to content Skip to footer

Czy gabinet masażu w Warszawie to dobry pomysł na własny biznes?

Warszawa to stolica, a także największe miasto Polski. Możliwości, jakie daje małym przedsiębiorcom są nieporównywalnie większe, od tych oferowanych przez mniejsze miasta. Nie inaczej jest, gdy mówimy o gabinetach masażu. Czy będąc masażystą warto otworzyć własny biznes, a może lepiej pracować na etacie?

Czym zajmuje się masażysta? Czy warto wybrać ten zawód?

Jak sama nazwa wskazuje masażysta zajmuje się wykonywaniem masaży. Zróżnicowanie dotyczące tego, jaki skutek mają przynieść jest szerokie. Mogą być to masaże relaksacyjne, klasyczne, sportowe oraz inne. Ich głównym celem jest poprawa samopoczucia i zdrowia klienta.

Dobry masażysta posiadający gabinet masażu w Warszawie nie będzie narzekał na brak zleceń. Schorzenia narządu ruchu są jednymi z częściej występujących schorzeń cywilizacyjnych. Wiele dolegliwości dotyka ludzi klasy średniej, którzy uświadamiają sobie, że konieczne jest dbanie o kręgosłup oraz ogólną mobilność ciała. Mając więc środki chętnie korzystają z masaży.

Otworzyć własny gabinet, a może lepiej pracować na etacie?

Gabinety masażu w Warszawie oferują zróżnicowane zarobki. Są one zależne od doświadczenia masażysty, ale także jego specjalizacji. Więcej zarabiają masażyści, których zadaniem jest poprawa zdrowia i polepszenie ogólnej kondycji narządu ruchu klienta, na mniejsze pieniądze mogą liczyć masażyści zajmujący się masażami relaksacyjnymi. Średnia zarobków masażystów zatrudnionych w gabinetach masażu w Warszawie oscyluje w granicach 2500 złotych netto. Kwota ta rośnie wraz z latami doświadczenia, jakimi dysponuje pracownik. Ważnym czynnikiem podnoszącym płacę jest też możliwość obsługi klientów obcojęzycznych. Niemniej jednak wydaje się, że własny gabinet masażu może przynieść większe zyski, niż praca na etacie.

Własny gabinet masażu. Czego potrzebujesz?

Koniecznym jednak jest, aby każdy kto zamierza otworzyć gabinet masażu w Warszawie, najpierw przeszedł stosowne szkolenia. Kursy masażu są zwykle wieloetapowe. Zanim zdecydujemy się na otwarcie własnego biznesu, warto przejść i zaliczyć jak najwięcej z nich. Z pewnością przydatna okaże się również wiedza, jaką można zdobyć na studiach fizjoterapeutycznych. Aby otworzyć gabinet masażu w Warszawie koniecznym będzie posiadanie przynajmniej jednego stołu do masażu. Koszt takiego stołu to kilka tysięcy złotych, ale raz kupiony będzie nam służył przez wiele lat. Jeśli zamierzamy działać stacjonarnie, a nie dojeżdżać do klienta będziemy musieli wynająć lokal. To koszty związane z najmem będą największym obciążeniem dla naszego biznesu.