Skip to content Skip to footer

Czy warto wyposażyć kuchnię w naleśnikarkę?

Naleśniki to jedno z najbardziej lubianych i najchętniej serwowanych przez restauracje dań. Ich idealną wersję można przygotować również w domu. Żeby ułatwić sobie to zadanie, można wyposażyć się w profesjonalną naleśnikarkę, która zapewni naleśnikom ładny wygląd i idealny poziom wysmażenia. Jak działa naleśnikarka i w jaki sposób usprawnia smażenie naleśników?

Czym jest naleśnikarka?

Naleśnikarka to sprzęt powszechnie stosowany w gastronomii, w której jednym z popisowych dań są naleśniki. Nieduże, poręczne urządzenie znacznie ułatwia przygotowywanie tej potrawy.Jego głównym elementem jest płyta grzewcza, która zastępuje patelnię. Na jej powierzchnię wylewa się ciasto, a to zostaje równomiernie ogrzane i podsmażone. Używając naleśnikarki, łatwo uniknąć przypalenia czy niedosmażenia ciasta w poszczególnych partiach. Znacznie prostsze jest także obracanie naleśników na drugą stronę. Gotowanie jest szybsze, przyjemniejsze, więc naleśniki z powodzeniem można serwować częściej niż do tej pory, nie narzekając na dużą ilość pracy.

Zakup naleśnikarki – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Naleśnikarki idealnie nadają się nie tylko do restauracji, ale także do domu. To sprzęt, który ucieszy każdego miłośnika gotowania, a przede wszystkim fana naleśników. W sklepach dostępne są naleśnikarki gazowe i jeszcze popularniejsze elektryczne. Ważnym parametrem przy wyborze jest średnica płyty grzewczej – im większa, tym większe będą naleśniki. Dobrze jest także zwrócić uwagę na producenta i jego renomę, by wyposażyć się w sprzęt dobrej jakości, który bez szwanku posłuży przez wiele lat i zapewni idealnie wysmażone, smaczne naleśniki, które będzie można serwować przy różnych okazjach.

Gdzie kupić profesjonalną naleśnikarkę do domu?

W Polsce naleśnikarki to wciąż mało popularny sprzęt, choć to powoli się zmienia. Trudno dostać je w pierwszym lepszym sklepie z małym AGD, znacznie lepiej zajrzeć do sklepu internetowego albo do sklepów gastronomicznych. Naleśnikarki nie są drogie, a jednocześnie podnoszą w dużym stopniu komfort smażenia uwielbianych przez dzieci i dorosłych naleśników. W sklepach ceny tego urządzenia zaczynają się już od około stu złotych, a dobrej klasy naleśnikarka jest inwestycją na lata.

Naleśnikarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.