Skip to content Skip to footer

Czym są działki komercyjne?

Działki komercyjne w Katowicach cieszą się ogromną popularnością. Pomimo tego wiele osób nie ma pojęcia, czym się one charakteryzują. Głównym celem zakupu są zyski, które mogą pojawić się w przyszłości. Wszystko zależy od tego, do czego zostanie wykorzystany plac. Tego typu działek nie kupuje się do celów prywatnych.

Generowanie dochodów

Działki komercyjne w Katowicach mogą generować wysoki dochód. Nierzadko ma on charakter długoterminowy, dzięki czemu konto właściciela jest systematycznie zasilane określoną ilością gotówki. Na działce może zostać otworzona działalność. Nie sprzedajmy placu, a wynajmujemy go.

Działki komercyjne wyróżniają się zwykle atrakcyjnym położeniem. Wszystko po to, aby skusić inwestora, który będzie chciał dzierżawić ziemię. Na tego typu obszarach powstają zwykle obiekty przemysłowe, produkcyjne, usługowe, czy też hotele lub restauracje. Wiadomym jest, że im większa powierzchnia działki oraz dogodniejsza lokalizacja, tym wyższy dochód.

Zakup działki komercyjnej

Coraz więcej osób interesuje się zakupem działek komercyjnych w Katowicach. Wspomniany region stał się wyjątkowo atrakcyjny dla inwestorów, co zwiększa szansę na powodzenie przedsięwzięcia. Oczywiście należy pamiętać, że omawiane rozwiązanie ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy rozważyć, czy inwestycja jest opłacalna.

Na uwagę zasługuje fakt, że działka komercyjna nie musi zostać wynajęta innemu podmiotowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby otworzyć własną działalność gospodarczą. Trzeba również podkreślić, że nie istnieje jednoznaczna definicja działki komercyjnej. Przed otworzeniem firmy warto więc skonsultować się z radcą prawnym.

Wybór odpowiedniej lokalizacji

Największą szansę na sukces mają działki komercyjne w Katowicach położone w strefie inwestycyjnej. Należy mieć świadomość, że wybór odpowiedniej lokalizacji ma ogromny wpływ na nasze przyszłe zyski. Jest to szczególnie ważne w przypadku działek na wynajem. Ważne jest to, aby relatywnie szybko znaleźć inwestora, który będzie chciał otworzyć działalność na naszej ziemi. Im dłużej działka będzie stać niezagospodarowana, tym gorzej.

Ciekawym jest, że na działkach komercyjnych często znajdują się już lokale użytkowe. Trzeba więc sprawdzić, jak wygląda ich stan techniczny. Być może remont będzie wymagał dużych nakładów finansowych, co stanowi spore utrudnienie. Ponadto watro wziąć pod uwagę, że obiekt musi być w pełni dopasowany do charakteru działalności. Zagospodarowana działka zmniejsza więc swobodę biznesową.