Skip to content Skip to footer

Dieta o niskiej kaloryczności

Współczesne społeczeństwo zwraca szczególną uwagę na wygląd fizyczny. Dlatego dbanie o własną sylwetkę stało się bardzo popularne. Kobiety chcą wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Mężczyźni chcą mieć wyrzeźbione ciało. Do tego wszystkiego sport nie wystarczy. Tu kluczowa jest odpowiednio zbilansowana dieta. Najlepsza by była rozpisana przez dietetyka lub trenera personalnego dieta niskokaloryczna.

Zdrowa dieta to podstawa

Przede wszystkim najważniejszy jest umiar. Niektórzy dietetycy zalecający ułożoną dietę pod wymagania pacjenta, nie tolerują odstępstw. Wydaje się to być logiczne. Lecz większość osób będących na restrykcyjnej diecie, z zakazami i ostrym rygorem, nie potrafi wytrzymać zbyt długo. Lepiej ograniczyć do minimum niezdrowe produkty, niż od razu zupełnie je wyeliminować.

Stopniowe przyzwyczajenie organizmu do nowego stylu życia przyniesie lepsze rezultaty. Nikomu nie zależy na szczupłej sylwetce przez dwa lub trzy tygodnie. Każdy chce utrzymać nową, mniejszą wagę przez długi czas.

Skuteczne metody na odchudzanie

Najważniejszym elementem skutecznego odchudzani jest dieta. Dieta niskokaloryczna ma wielu zwolenników. Jest bezpieczna dla organizmu i bazuje na konkretnych zasadach. Przede wszystkim nie polega na wyeliminowaniu węglowodanów lub tłuszczów, lecz na ograniczeniu ich do minimum.

Przyjmowanie małej ilości kalorii w ciągu dnia musi być monitorowane. Przede wszystkim taka dieta powinna być zbilansowana tak, by organizmowi nie zabrakło cennych składników i substancji mineralnych. Tylko odpowiednia ilość białka, tłuszczów i węglowodanów będzie skutkować zdrową dietą.

Pierwsze efekty diety niskokalorycznej

W pierwszych kilku dniach diety na wadze widać efekty. Kilogramy lecą, lecz na razie to tylko woda. Utrzymanie diety niskokalorycznej przez kolejne tygodnie przyniesie rezultaty, o jakich każda osoba z nadwagą marzy. Wszystko należy monitorować w centymetrach lub na wadze.

Dieta to nie wszystko. Ważny jest ruch i prowadzenie zdrowego stylu życia. To wszystko w całości da najlepsze efekty, które będą długotrwałe. Nie ma diety na tydzień lub dwa. Najważniejsze jest wprowadzić do swojego jadłospisu zdrowe produkty. Niezawierające pustych kalorii, które są odpowiedzialne za odkładanie tłuszczu w organizmie.