Skip to content Skip to footer

Higieniczne i wytrzymałe skrzynki sadownicze

Wchodząc do hurtowni, zaglądając do magazynu albo udając się do dużego sadu, często można zobaczyć wiele sztuk skrzyń plastikowych. Nie powinno to dziwić. Takie skrzynie na owoce mają liczne zalety, które sprawiają, że są dzisiaj chętniej stosowane niż drewniane odpowiedniki.

Łatwiejsze magazynowanie, bezpieczny transport

Dlaczego warto zdecydować się na skrzynki sadownicze, dostępne na stronie doświadczonego, uznanego producenta? Na ich korzyść przemawia chociażby to, że stanowią nową, wysoką jakość dla branży logistycznej. Są – co zaskakujące – bardzo stabilne i wytrzymałe. Dzięki nim sadownicy czy inni przedsiębiorcy mogą poprawić wykorzystanie miejsca w magazynie. Sporym ich plusem jest więc optymalizacja. Wykonane z tworzywa sztucznego skrzynie na owoce i warzywa nie obciążą zbytnio przyczepy auta ciężarowego.

Co więcej, nadają się do typowych zastosowań dystrybucyjnych oraz są w stu procentach przyjazne dla automatyki (kompatybilne z nowoczesnymi systemami). Lekka waga powoduje, że łatwo da się je przenosić z miejsca na miejsce, a odpowiednia konstrukcja sprawia, że są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju urazy. Nie grozi im wilgoć i woda. Ważne jest też higiena, ale spokojnie – bez żadnego problemu można takie skrzynie na owoce wyczyścić.

Dodatkowe akcesoria i inne zalety

Wymieniliśmy powyżej główne plusy, które decydują o popularności, jaką cieszą się Skrzynki plastikowe na owoce producent, chcąc zachęcić sadowników do kupna, oferuje też kisteny wyposażone w dodatki. Mowa o akcesoriach ułatwiających użytkowanie – płozach, pokrywach, drzwiczkach, zaworach itp.

Nie trzeba się obawiać, że artykuły spożywcze ulegną zgniciu. Skrzynki sadownicze plastikowe na pewno ochronią transportowane i przechowywane produkty (nie tylko owoce). Ciekawym rozwiązaniem są też pojemniki o większym rozmiarze, które da się składać i sztaplować, a to powoduje też oszczędność miejsca i kosztów.

Przewaga nad skrzyniami drewnianymi

Wydawało się, że tylko skrzynki wykonane z drewna będą zawsze używane przez polskich sadowników. Były przecież nazywane uniwersalnymi i świetnie spełniały swoje cele od pół wieku (pierwsze z nich pojawiły się w 1970 roku). Jednak handel hurtowy i rynek sadowniczy musi ulec zmianom. Jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent tłumaczy, że warto w nie zainwestować zamiast wybierać drewniane opakowania. Skrzynki sadownicze z plastiku są bowiem zdatne do powtórnego przetworzenia, przez co stanowią nowy standard w przemyśle spożywczym.