Skip to content Skip to footer

Firma przyjazna pracownikom

W kontekście firmy coraz częściej mówi się o jej wyposażeniu przyjaznym dla pracowników. Współcześni właściciele firm zaczynają rozumieć, że inwestycja w zasoby ludzkie jest czymś, co się opłaca, bowiem przyjazna atmosfera w pracy ma realny wpływ na jej efektywność.

Zadowolenie, a jakość pracy

Warto wiedzieć, że pracownik zadowolony ze swojej pracy chętniej wykonuje powierzone mu zadania. Dlatego coraz więcej osób z kadry kierowniczej zaczyna rozumieć, że przestrzeń firmowa musi oferować osobom zatrudnionym coś więcej, niż biurko, krzesło i komputer.

Pracownik, który czuje się doceniony i który czuje miłą atmosferę w pracy, pracuje o nawet kilkadziesiąt procent wydajniej. Wywiązuje się ze swoich zadań, bowiem czuje się tożsamy z firmą, zwyczajnie mu na niej zależy.

Woda dla firm

Zapewnienie pracownikowi świeżej wody do picia to tak naprawdę drobiazg. Nie wymaga ze strony pracodawcy więcej zachodu, niż odnalezienie firmy, która oferuje wodę dla firm. Nielimitowany dostęp do świeżej wody dobrej jakości to coś, co pracownik na pewno doceni.

Stojąca w korytarzu woda dla firm pozwoli mu ugasić pragnienie, kiedy tylko zechce. To rozwiązanie praktyczne zwłaszcza w nieklimatyzowanych pomieszczeniach lub w porze letniej.

Woda dla firm dostarczana jest przez wielu dostawców, dlatego należy wybrać takiego, który zapewnia najwyższą jakość dostarczanej wody.

Strefy ciszy

Są ważne zwłaszcza w firmach, gdzie panuje spore natężenie hałasu. Są to specjalnie wyciszone pomieszczenia, w których pracownicy mogą usiąść, skupić się i w spokoju zebrać myśli. Nie prowadzi się w nim żadnych rozmów, nie słucha się muzyki – to miejsce przeznaczone jest do relaksu lub pracy w ciszy.

Pomieszczenia takie coraz częściej pojawiają się w firmach, gdzie panuje duże natężenie hałasu.

Pokoje gier

Są to miejsca, w których pracownicy mogą spędzać swoje przerwy w bardziej rozrywkowy sposób. Stół do piłkarzyków, bilarda czy tarcza do gry w rzutki z pewnością pomogą rozładować stres, który bardzo obniża efektywność pracy.

Pokoje gier zachęcają również pracowników do wzajemnych interakcji i sprzyjają nawiązywaniu kontaktów. Dzięki temu pracownicy czują więzi zespołowe i zbiorową odpowiedzialność za wykonywana pracę, co jest bardzo ważne dla ogólnych wyników firmy.

Podsumowując, troska o dobre samopoczucie pracownika jest bardzo ważna. Niezależnie od tego, czy wyrażana jest w takich drobiazgach, jak woda dla firm, czy pod postacią pokoju do gier. Pracownik, który czuje się zadowolony i odprężony, to lepszy pracownik.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco