Skip to content Skip to footer

Jak dbać o skórę pod oczami?

Niezależnie od tego, jaką ma się skórę twarzy, cienką i delikatną, podatną na podrażnienia, czy może grubą i tłustą, skóra pod oczami zawsze jest cienka, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Ma niewiele gruczołów łojowych, przez co jest mocno podatna na wysuszanie, wymaga więc bardzo troskliwej pielęgnacji.

Specyficzna budowa

Łatwo zauważyć, że skóra pod oczami szybko się wysusza – wystarczy raz nie nałożyć na nią kremu. Wysuszenie jest widoczne gołym okiem, często też skóra marszczy się jak pergamin. Jeśli nie zadba się o nią w odpowiednim czasie, szybko zagięcia te i zmarszczki mogą na niej pozostać. Niezbędne jest więc, by jak najwcześniej zacząć sięgać po specjalne kremy pod oczy, a także wdrożyć działania mające na celu zachowanie tej partii twarzy w dobrej kondycji przez wiele lat. Inaczej już w wieku dwudziestu paru lat można mieć w tym miejscu widoczne bruzdy, których nie ukryje makijaż, a przeciwnie, podkład będzie w nie „wchodził”, sprawiając, że będą jeszcze bardziej widoczne.

Trzeba więc pamiętać, by nie narażać skóry pod oczami na kontakt z czynnikami, które jej szkodzą. Wysuszająco może na nią działać na przykład stosowanie agresywnych środków do demakijażu. Wybierając je, trzeba też pamiętać, by były to dobre kosmetyki, które rozpuszczą makijaż, dzięki czemu nie trzeba będzie trzeć oczu. Intensywne pocieranie sprawia bowiem, że skóra pod oczami rozciąga się i przyczynia się to do powstawania zmarszczek. Jeszcze ważniejsza jest zaś odpowiednia pielęgnacja.

Niezbędne kremy pod oczy

Wiele kobiet ułatwia sobie pielęgnację skóry pod oczami, smarując ją tym samym kremem, który nakłada na resztę twarzy. Jest to jednak rozwiązanie połowiczne, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardziej wymagająca niż w pozostałych partiach twarzy, zwykły krem może więc okazać się niewystarczający. Specjalne kremy do twarzy, zwykle zamknięte w małe, cienkie tubki z aplikatorem, mają o wiele silniejszy, bardziej skoncentrowany skład. Oczywiście wśród nich mogą też trafić się kiepskie kosmetyki, a jeśli chce się wyraźnych efektów i gładkiej skóry, wolnej przez długi czas od zmarszczek, trzeba wybrać lepszy produkt. Czasem może to oznaczać dość wysoką cenę, ale na pewno warto zapłacić więcej za dobre efekty, a przy tym kremów pod oczy używa się w bardzo małych ilościach, więc taki preparat na pewno wystarczy na długi czas.

Kremy pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl