Skip to content Skip to footer

Jak szybko znaleźć skrzyniopalety, które będą wytrzymałe

Chcesz kupić kisteny, które będą Ci dobrze służyły przez długie lata, niezależnie od rzeczy, jakie będziesz w nich przechowywał? Wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa. Prawidłowo dobrane skrzyniopalety pomogą zaoszczędzić miejsce w magazynie, zabezpieczą Twoje produkty i ułatwią ich transport do klientów. Dlatego tak ważne jest, aby podejść do ich zakupu profesjonalnie. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby nie żałować wydanych pieniędzy i zyskać wytrzymały produkt!

Odpowiednie tworzywo to lepsza jakość towaru

Zanim wybierzesz się na zakupy, musisz pomyśleć, z jakiego tworzywa Twoje skrzynie powinny być wykonane. Wiele osób ignoruje ten punkt, nie zdając sobie sprawy, jak wiele przez to tracą. To, w czym przechowujesz swoje produkty ma wpływ na ich jakość. Szczególnie wtedy, kiedy Twoja firma związana jest z żywnością. Czym różnią się skrzyniopalety plastikowe od drewnianych? Przede wszystkim trwałością. Kisteny stworzone z plastiku mogą wytrzymać nawet 20 lat – to ponad dwa razy więcej niż ich drewniane odpowiedniki. Są również bardziej odporne na działanie zjawisk atmosferycznych oraz chemikaliów. Mimo że skrzyniopalety plastikowe są droższe, to ich zakup z pewnością się zwróci.

Im mniejszy rozmiar skrzyniopalety, tym lepiej

Nie kupuj ogromnych skrzyniopalet z myślą, że dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i przechowasz więcej produktów w jednym kistenie. Choć z pozoru ten sposób wydaje się opłacalny, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Duże, ciężkie skrzyniopalety trudniej jest przetransportować i uniknąć przy tym zbędnego przeciążenia. Kiedy umieścisz swoje produkty w mniejszych skrzyniach, będziesz miał więcej możliwości regulowania obciążenia w pojazdach i tym samym zaoszczędzisz sobie mnóstwa nerwów.

Kształt i kolor mają znaczenie

Podczas wyboru odpowiednich skrzyniopalet plastikowych warto zwrócić uwagę na kształt oraz kolor. Niektóre kisteny są tak zbudowane, że trudno dotrzeć do ich zakamarków, przez co dbanie o czystość zajmuje o wiele więcej czasu. Mycie dobrych skrzyniopalet powinno trwać chwilę i nie wymagać zbędnej gimnastyki. Inną ważną sprawą jest kolor. Twój magazyn będzie lepiej zorganizowany, kiedy kupisz skrzynie w różnych odcieniach. To niezawodny sposób na ułatwienie sobie życia i zaoszczędzenie czasu, szczególnie wtedy, gdy potrzebujesz szybko odróżnić od siebie dane produkty. Dobrze zorganizowany magazyn to podstawa sukcesu Twojej działalności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/