Skip to content Skip to footer

Jak poradzić sobie z przebarwieniami skóry

Przebarwienia skóry to jeden z częstych problemów kobiet. Mogą pojawić się one na przykład po nadmiernej ekspozycji na słońce, w przypadku problemów hormonalnych, albo na przykład w ciąży, kiedy to noszą nazwę ostudy. Przebarwienia skóry często są defektem urody kobiet palących papierosy, albo cierpiących na problemy z wątrobą. Na szczęście współczesna medycyna oraz kosmetologia mają sporo możliwości pomocy.

Jak poradzić sobie z przebarwieniami skóry

Już na samym początku warto uświadomić sobie jedno – wszelakie domowe zabiegi pielęgnacyjne nigdy do końca nie zwalczą problemów przebarwionej skóry. Lepiej od razu zapoznać się z ofertą miejsc takich jak SPA, na przykład na stronie https://medicaspa.pl.

Im szybciej kobieta rozpocznę serię profesjonalnych zabiegów, tym szybciej będzie mogła cieszyć się ujednoliconym kolorem skóry. Trzeba jednak pamiętać o tym, że czasami to kwestia wielu miesięcy, aby poradzić sobie z naprawdę dużymi przebarwieniami. Oczywiście nie warto rezygnować, tylko regularnie umawiać się na zabiegi do medicaspa.pl, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Dlaczego jesień i zima to dobry czas na walkę z przebarwieniami skóry

Dlaczego właśnie jesień oraz zima są dobrym czasem na walkę z przebarwieniami? Dlatego, że to właśnie wtedy można stosować zabiegi z kwasami, takimi jak na przykład kwas migdałowy lub azelainowy, które umożliwiają lepsze złuszczanie skóry do głębszych jej warstw, oraz lepiej stymulują ją wtedy do odnowy.

Niestety zabiegów z kwasami lepiej wystrzegać się wiosną oraz latem, bo ich skutkiem ubocznym mogą być…jeszcze większe przebarwienia skóry. Najlepiej stosować kwasy w wysokich stężeniach, na przykład 10%, przy czym trzeba pamiętać o tym, że należy robić to tylko i wyłącznie pod okiem profesjonalistów.

Laser na przebarwienia

Czasami kobieta boryka się z tak dużymi przebarwieniami skóry, że nawet kwasy nie pomogą. Wtedy to najlepszym rozwiązaniem jest seria zabiegów z laserem. Laserowe usuwanie przebarwień to nowoczesna metoda dobrana do koloru cery konkretnej kobiety. Inne lasery są stosowane u kobiet ze skórą jasną, inne zaś u kobiet śniadych.

Najczęściej potrzeba przynajmniej kilku serii zabiegów laserowych, jednak już po dwóch czy trzech wizytach można zobaczyć pierwsze efekty. Skóra pozbawiona przebarwień wygląda na młodszą. Jeżeli przebarwienia są naprawdę dużym defektem urody, warto raz a dobrze się z nimi rozprawić skutecznymi metodami. Niestety, nie służą urodzie żadnej z kobiet bo wizualnie postarzają, a trudno jest je ukryć nawet pod makijażem.