Skip to content Skip to footer

Jak poradzić sobie z widocznymi naczynkami?

Przeważająca większość osób nie jest zadowolona z wyglądu swojej skóry, co dotyczy głównie oczywiście kobiet. Zazwyczaj wskazuje się na niedoskonałości takie jak wypryski, nadmierne przetłuszczanie czy nierównomierny koloryt. Stosunkowo rzadko za to mówi się o widocznych naczynkach, a to również jest wielki problem.

Rozszerzone naczynka – zmora wielu osób

Tendencja do pękania oraz rozszerzania się naczynek może być uwarunkowana przez różne czynniki, między innymi mieć podłoże genetyczne. Zła wiadomość jest taka, że jeśli ktoś ma takie skłonności, nie może liczyć, że miną one same. Widoczne naczynka i towarzyszący im rumień są zaś wielkim problemem, zwłaszcza że pojawiają się nie tylko na twarzy, ale też na przykład na udach.

Czasem problem ten jest na tyle nasilony, że nie da się go zamaskować, nawet grubą warstwą makijażu. Kobiety jednak i tak są w lepszej sytuacji niż mężczyźni, których problem ten również nie omija. Zwykle jest to przyczyną dużych kompleksów, gdyż trudno uznać, by rumień wyglądał estetycznie, a przecież poczucie skrępowania zaostrza objawy, tak samo jak na przykład narażanie skóry na wysokie i niskie temperatury.

Co może pomóc?

Skóra naczynkowa musi być odpowiednio pielęgnowana. Jest bardzo wrażliwa, nie można jej więc na przykład energicznie trzeć, a także myć gorącą wodą. Można też oczywiście znaleźć całą gamę dedykowanych dla niej kosmetyków, przede wszystkim kremy, które mają za zadanie zwężać naczynka i czynić je mniej widocznymi. Jednak zwykle okazuje się to niewystarczające, zwłaszcza gdy ktoś ma ten problem szczególnie nasilony.

W takich przypadkach jedynym dobrym rozwiązaniem mogą być zabiegi laserowe zamykania naczynek, ofertę których można znaleźć na stronie https://www.esteti-med.pl/ . Są one całkowicie bezpieczne, można więc bez obaw poddać się im nawet jeśli ma się bardzo wrażliwą skórę. Jest to jedyny sposób na radykalne i ostateczne pozbycie się tego nieestetycznego problemu.

Jak wygląda zabieg?

Wykorzystywane w www.esteti-med.pl urządzenie laserowe do zamykania naczynek jest w pełni bezpieczne dla organizmu i dla skóry, a jednocześnie działa skutecznie. Powoduje zamykanie naczynek, dzięki czemu przestają być one widoczne, a skóra staje się gładka i wolna od tych niedoskonałości oraz odzyskuje normalny koloryt.

Zabieg ten pozwala pozbyć się problemu na stałe – naczynka są niszczone i wchłaniane przez organizm, można więc cieszyć się piękną skórą na zawsze. Na pewno jest to rozwiązanie lepsze niż żmudne stosowanie kremów i innych kosmetyków, które de facto nie dają większych rezultatów.