Skip to content Skip to footer

Jak tanio i skutecznie zabezpieczyć powierzchnie przy remoncie?

Gruntowny remont mieszkania czy biura to doskonała droga do tego, by odświeżyć znane przestrzenie. Ale jeśli nie podejdziemy do niego planowo, po skończonej pracy może się okazać, że tylko dołożyliśmy sobie pracy. Istotne jest tu przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie powierzchni.

Tektura falista w rolce – niezastąpiony pomocnik przy remoncie

Niezależnie od tego, czy planujemy samodzielny remont, czy zamierzamy zlecić go ekipie fachowców, warto zaopatrzyć się w materiały pomocnicze. To zakup, którego najlepiej dokonać od razu, by nie było konieczne przerywanie prac.

Poza taśmą dwustronną oraz folią do oklejenia mebli najlepszym pomysłem będzie tu użycie tektury falistej w rolce. Tektura tego typu kojarzy się głównie z wytwarzaniem pudeł kartonowych, ale to nie jej jedyne zastosowanie. Używana jest też powszechnie w charakterze zabezpieczenia przy malowaniu, tynkowaniu, wierceniu oraz innych pracach remontowych.

Tektura falista w rolce to jedno z najchętniej wykorzystywanych przez doświadczone ekipy remontowe zabezpieczeń powierzchni płaskich. Przyklejona w odpowiedni sposób na podłodze, nie zarysuje jej, bez problemu chroniąc przed plamami z farby, odpryskami czy upadkami narzędzi. Tekturę falistą możemy położyć na drewnie, panelach, gresie i wielu innych typach powierzchni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając materiały ochronne?

Jeżeli chodzi o folię i taśmy, liczy się przede wszystkim ich odporność na zrywanie. Remont to sytuacja, gdzie niezwykle łatwo o coś przypadkowo zahaczyć i uszkodzić, a zależy nam, by nie poprawiać raz już wykonanej pracy, jaką jest oklejanie.

Będziemy też potrzebować środków myjących – zarówno przed gruntowaniem ścian, jak i tych przeznaczonych do drobnych zabrudzeń. Zwróćmy uwagę, by były dostosowane do powierzchni, na której zamierzamy je zastosować. W kwestii materiałów ochronnych na podłogi i inne duże powierzchnie, jeśli zdecydujemy się na tekturę falistą w rolce, należy wybrać taką o większej gramaturze.

To istotne zwłaszcza w przypadku tektury, którą położymy na podłogach. Będzie ona musiała znosić codzienne obciążenia, więc warto, aby się nie zerwała. Tektura dobrej jakość, z odpowiednim typem fali i gramaturą, pozwoli nam też na wyciszenie w pewnym stopniu odgłosów hałaśliwych prac. W tym celu najlepiej zadać pytanie w hurtowni lub u producenta rolek – w ten sposób mamy pewność, że otrzymamy kompetentną poradę.