Skip to content Skip to footer

Firma Vitapol

Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa, aby utrzymać ciało i organizm w dobrej kondycji. Dlatego tak ważne jest spożywanie owoców i warzyw każdego dnia. Firma Vitapol w swojej ofercie posiada przetwory z ekologicznie uprawianych roślin, które są pyszne i zdrowe.

Krótka historia firmy

Wiedza i pasja do tego co dobre to fundamenty firmy Vitapol, która powstała stosunkowo niedawno, bo w roku 1989. Siedziba firmy od początku mieściła się w Podkowie Leśnej. Po 30 latach została przeniesiona do Baniochi.
Na początku wszystkie przetwory były produkowane według tradycyjnych, polskich przepisów. Z biegiem czasu na rynek zostały wypuszczone przetwory produkowane na bazie własnej receptury firmy. Każdy nowy produkt okazywał się hitem, co napędzało właścicieli do ciągłego rozwoju.


Na początku firma sprzedawała swoje produkty jedynie w kraju, jednak z biegiem czasu przetwory zostały eksportowane do naszych sąsiadów i jeszcze dalej. Tam także cieszą się dużą popularnością.

Nagrody i odznaczenia

Firma Vitapol może pochwalić się wieloma odznaczeniami za swoje produkty.
Program „Doceń Polskie”, wyróżnił wiele produktów, są nimi m.in. żur staropolski i koncentrat barszczu czerwonego. Wyśmienite okazała się także nietuzinkowe smaki takie jak musztarda miodowa, śliwki i ogórki w occie winnym czy sok z kiszonego buraka.


Bezkonkurencyjny okazał się jednak żur staropolski, który został odznaczony przez organizację Slow Food. Ta sama organizacja nagrodziła także ćwikłę, tarty chrzan oraz konfiturę z borówki z gruszą, wszystko wykonane według własnej receptury firmy Vitapol.


Dla najmłodszych konsumentów najlepszy okazał się pyszny ketchup.

Przepisy

Poza tym, że firma oferuje najwyższej jakości produkty wykonane z ekologicznych owoców i warzyw, na ich stronie można znaleźć wiele przepisów.
Składnikami prezentowanych dań są między innymi przetwory firmy Vitapol. Dzięki temu potrawy są pyszne, pełnowartościowe, a przede wszystkim zdrowe.
Warto zajrzeć do zakładki z przepisami i z nich skorzystać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vitapol