Skip to content Skip to footer

Jak uzyskać spójną przestrzeń?

Kuchnie otwarte na salon od kilku lat są bardzo popularne w naszych domach. Kuchnia, która jest otwartym pomieszczeniem, jest połączona z salonem bardzo często wyspą lub bufetem. Ten styl narzuca wybór konkretnych krzeseł barowych. Jakie krzesła barowe wybrać do wnętrza?

Najważniejszy jest styl

Kuchnia, od momentu, gdy została otwarta na mieszkanie zasadniczo zmieniła swoją funkcję. Już nie jest pomieszczeniem, które wstydliwie zamykamy przed gośćmi. Teraz jest sercem domu, a bufet bądź wyspa jest centralnym miejscem spotkań rodziny i przyjaciół.

Umeblowanie kuchni już nie może być odrębne. Kuchnia musi tworzyć jedną całość z pokojem, na który jest otwarta. Wyspa lub bufet są łącznikiem między kuchnią a pokojem. Bardzo ważny jest wybór krzeseł barowych, które będą przy wyspie. Wystrój musi tworzyć całość aranżacyjną.

Stołek barowy, na który się zdecydujemy aranżując otwartą kuchnię, musi być stylistycznie dopasowany nie tylko do wystroju kuchni, ale również do wystroju pokoju. Stołki barowe, których stylistyka nie będzie dopasowana do obydwu pomieszczeń, będą wprowadzały niepotrzebny bałagań aranżacyjny. W niewielkich pomieszczeniach wrażenie niespójności będzie bardzo wpływało na ogólny wystrój wnętrza. Uzyskamy chaos.

Jak wybrać wygodne krzesło barowe?

Stołki barowe są w przeróżnych wariantach. Wybierając konkretny model musimy zadać sobie przede wszystkim pytanie, czy bufet będzie miejscem, w którym będziemy przysiadać na szybką kawę, czy może będziemy jeść rodzinne obiady?

Stołki barowe, które mają służyć do spożywania rodzinnych posiłków muszą być przede wszystkim wygodne. Warto zwrócić uwagę na meble tapicerowane, których poręcz jest wygodna, tak jak siedzenie. Piękne, industrialne krzesła barowe nie są dobrym wyborem, gdy przyjdzie nam siedzieć na nich godzinami na rodzinnym spotkaniu. Te krzesła barowe, które wyglądają bardzo atrakcyjnie, mają niewielką powierzchnię siedziska. Niewygodne, drewniane oparcie, ale trzeba przyznać, że wygląd ich jest bardzo stylowy.

Decydując się na stołek barowy musimy określić przede wszystkim jego funkcję. Jeżeli najważniejsza jest funkcja dekoracyjna możemy pokusić się o kupno mebli, których największym atutem będzie ciekawy, niebanalny styl. Zupełnie inaczej musimy zaplanować zakup krzesła barowego, który będzie spełniał funkcje użytkowe. Tu musimy postawić na wygodę i funkcjonalność.