Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wakacje nad morzem z dziećmi?

Wakacje nad morzem z dziećmi mogą być koszmarem lub wspaniałym przeżyciem, które cała rodzina zapamięta na długie lata. Jak uniknąć tego pierwszego? Kluczowe jest dobre planowanie… Oto garść praktycznych wskazówek, które ułatwią życie wszystkim rodzicom.

Sztuka mądrego pakowania

Osoby, które choć raz spędzały swój urlop nad Bałtykiem wiedzą, że pogoda nad polskim morzem potrafi być wyjątkowo kapryśna i nieprzewidywalna. Dlatego w naszym bagażu zawsze powinny znaleźć się ciepłe rzeczy. Nawet, jeśli w prognoza pogody obiecuje nam iście afrykańskie upały. W tym przypadku sprawdza się powodzenie przezorny zawsze ubezpieczony. Kolejnym obowiązkowym elementem naszego jest apteczka. Co prawda w dzisiejszych czasach wszytko można kupić bez problemu na miejscu. Jednak w kryzysowej sytuacji prawdopodobnie nie będzie nam się chciało szukać najbliższej apteki. Zwłaszcza jeśli maluchy rozchorują się w środku nocy. Co powinno znaleźć się w takiej podręcznej apteczne. Na pewno przydadzą się środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, plastry i opatrunki. medykamenty, które pomogą nam się uporać z zatruciem pokarmowym czy alergią.

Bezwzględnie musimy pamiętać o lekach przyjmowanych na receptę. Zadbajmy o to żeby wszystkie preparaty zgromadzone w naszej apteczce nadawały się dla dzieci. Podanie maluchowi leków dla dorosłych może być groźne dla jego zdrowia, a nawet życia. Dlatego zanim podamy jakikolwiek środek dziecku dokładnie przeczytajmy informacje zawarte na ulotce i zawsze się do nich stosujmy.

Dobra lokalizacja to podstawa!

Wybierajmy hotele i pensjonaty dostosowane do potrzeb małych gości. W takich obiektach znajdziemy place zabaw, piaskownice czy menu dostosowane do gustów maluchów. Zdarzają się też obiekty, które oferują opiekę wykwalifikowanych animatorów. Tym samym rodzice zyskują chwilę dla siebie, a zatem mogą odsapnąć… Warto też przemyśleć zarezerwowanie tak zwanego pokoju rodzinnego. Zyskujemy dwa połączone ze sobą pomieszczenia. W ten sposób rodzice dostają odrobinę intymności i mogą na przykład obejrzeć serial, gdy ich pociech już smacznie śpią. Jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, to wakacje nad morzem z dziećmi mogą być naprawdę komfortowe.

W czasie deszczu dzieci się nudzą… I dorośli też

Nie możemy też zapomnieć o dodatkowych atrakcjach w czasie wyjazdu. Przed urlopem warto sprawdzić co ciekawego można zobaczyć w okolicy. Takie informacje na pewno przydadzą się, gdy leżenie plackiem już nam spowszednieje bądź nastąpi jakieś większe załamanie pogody.