Skip to content Skip to footer

Jaki przester gitarowy wybrać dla początkujących?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ciekawych efektów przesterowujących, dlatego też początkujący gitarzyści mogą mieć duży problem, aby wybrać ten najlepszy. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, która kostka z przesterem będzie najlepszym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gitarą.

Szeroki i różnorodny wybór

Jak wspomniano we wstępie na rynku dostępne są bardzo różne przestery, które zniekształcają dźwięk gitary, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi modelami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego wyboru. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę własne doświadczenie i testowanie. Aby przekonać się do danego efektu trzeba oczywiście go przetestować podczas gry.

Jakie są najpopularniejsze przestery?

W dzisiejszych czasach najpopularniejszy przester gitarowy to nie tylko overdrive, ale również fuzz i distortion, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i coraz więcej muzyków korzysta z jego dobrodziejstwa. Z praktycznego punktu widzenia są to uniwersalne przestery, które sprawdzą się przy wielu rodzajach muzyki. Przester gitarowy overdrive zapewnia miękki i ciepły efekt. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla zagorzałych miłośników bluesa, rocka albo rock’n’rolla.

Uniwersalny przester gitarowy dla każdego

Distortion to w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych przesterów dostępnych na rynku, który oferuje twardsze i bardziej chropawe brzmienie. Jest to idealny wybór dla gitarzystów, którzy chcą uzyskać nieco mocniejsze i ostrzejsze brzmienie. W dzisiejszych czasach przester distortion wykorzystywany jest również w rocku i metalu. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że distortion sprawdzi się również w muzyce alternatywnej.

Przester fuzz – co warto wiedzieć?

Fuzz to bardzo charakterystyczny efekt, dzięki któremu można uzyskać bzyczący brzmienie. Fuzz jest bardzo oryginalnym efektem, który wykorzystywany jest między innymi w rocku i bluesie. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie ten przester gitarowy wykorzystywany jest przy wielu znanych utworach rockowych. Wybierając konkretną kostkę warto postawić na sklep w którym będzie można przetestować brzmienie. Poszczególne efekty mogą mieć nieco inne brzmienie przy kostkach wyprodukowanych przez różnych producentów. Osoby, które nie wiedzą, na jaki przester postawić powinny skorzystać z fachowego doradztwa.