Duże powierzchnie przemysłowe wymagają specjalnych środków, które pozwolą utrzymać porządek oraz czystość. Mopy profesjonalne do czyszczenia powierzchni przemysłowych charakteryzują się większą wytrzymałością niż zwykłe, domowe mopy. Posiadają również większą powierzchnię czyszczącą. Jakie rodzaje mopów przemysłowych wyróżniamy?
Profesjonalne mopy sklep i powierzchnie przemysłowe
Mopy profesjonalne do czyszczenia powierzchni przemysłowych są przeznaczone do szybkiego i dokładnego mycia podłóg w szkołach, przychodniach, sklepach czy restauracjach. Na rynku profesjonalnych produktów do sprzątania dostępne są mopy płaskie (bawełniane lub z mikrofazy), paskowe, sznurkowe, pętelkowe oraz specjalistyczne mopy przeznaczone do dezynfekcji podłóg i posadzek. Mopy przemysłowe wyróżniają się wzmożoną chłonnością oraz dłuższą możliwością użytkowania w porównaniu do sprzętu wykorzystywanego w domu.
Mop do dezynfekcji
Konieczność dezynfekcji podłóg wymaga skorzystania ze specjalistycznego sprzętu sprzątającego, czyli z mopa że specjalnym zbiornikiem na płyn czyszczący. Mopy profesjonalne ze zbiornikiem sprawdzą się również wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości skorzystania z wózka do sprzątania oraz wyciskarki do mopa. Stelaż mopa wykonywany jest z lekkich materiałów takich jak aluminium czy plastik, aby jego użytkowanie było proste i przebiegało bez problemów. Wybierając mopy sklepy internetowe oferują modele w wersjach bezdotykowych, co oznacza że posiadają one możliwość odsączenia wkładu bez konieczności ręcznego zdejmowania nakładki.
Mopy płaskie
Profesjonalne mopy płaskie przeznaczone do codziennego czyszczenia podłóg i posadzek przemysłowych. Stelaż wykonywany jest z aluminium, dzięki czemu mop jest trwały i lekki, a płaskie nakładki szybko usuwają uporczywe zabrudzenia i plamy na podłogach. Na rynku dostępne są wymienne nakładki na stelaż wykonane z bawełny, mikrofazy i poliestru. Materiały te są bardzo chłonne, dzięki czemu nie pozostawiają smug i nadmiaru wody.
Mopy sznurkowe
Sznurkowe mopy przemysłowe doskonale sprawdzają się przy doczyszczaniu podłóg i zbieraniu nadmiaru wody. Większa gramatura nakładki czyszczącej oraz dwustronna powierzchnia mycia daje znakomite efekty przy usuwaniu dużych zabrudzeń. Mopy przemysłowe sznurkowe lepiej sprawdzają się przy pielęgnacji podłóg porowatych lub z głębokimi fugami od mopów płaskich.