Skip to content Skip to footer

Nadawanie paczek – metody

Coraz popularniejsze jest nadawanie paczek przez prywatne firmy kurierskie, które świadczą bardzo szybkie usługi przewozu przesyłek do odbiorcy. W jaki sposób nadać przesyłkę prywatnie lub przez firmę?

Nadanie paczki kurierem z odbiorem

Wiele firm kurierskich świadczy usługi odbioru przesyłek przez kuriera. Ma to miejsce szczególnie w przypadku firm, które mają podpisaną umowę z danym przewoźnikiem i wysyłają większe ilości paczek – kilka czy kilkanaście dziennie.

W takiej sytuacji o określonej godzinie po odbiór przesyłek stawia się kurier danej firmy. Nadawanie paczek przez firmy jest znacznie tańsze ze względu na dużą liczbę przesyłek, stąd też wiele sklepów internetowych oferuje darmową dostawę powyżej określonej kwoty zamówienia.

Jednak nadanie paczki kurierem z odbiorem od nadawcy jest możliwe również w przypadku osoby prywatnej. W takiej sytuacji wystarczy wypełnić szybką i wygodną aplikację dostępną na stronie przewoźnika i wydrukować list przewozowy. W określony dzień po przesyłkę stawi się kurier.

Punkt nadawania paczek

Możliwe jest również nadanie paczki w wygodnym punkcie odbioru. Takimi punktami często są nie tylko siedziby wyspecjalizowanych firm zajmujących się obsługą przesyłek, ale również sklepy z różnych branż. To pozwala na wygodne nadanie paczki przy okazji zakupów, a taka forma wysyłki nie wiąże się z żadnymi dopłatami (jak to może mieć miejsce w przypadku odbioru paczki przez kuriera z domu).

Punkt nadawania paczek to miejsce, w którym przekazuje się paczkę pracownikowi. Następnie do takiego punktu odbioru przychodzi kurier, zabierając wszystkie paczki z określonego dnia. Niektóre punkty rządzą się specyficznymi prawami, dlatego przed udaniem się na miejsce, warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dostępnymi na stronie przewoźnika.

Koszt i czas wysyłki

Cena wysyłki paczki jest uzależniona od dodatkowych usług – w tym również przesyłki ekspresowej. Chcąc aby paczka była doręczona o określonej godzinie lub w bardzo krótkim czasie – zapłacimy więcej niż za standardową przesyłkę.

Przesyłka krajowa w standardowym terminie jednego lub dwóch dni roboczych zazwyczaj nie kosztuje więcej niż kilkanaście złotych – chyba że rozmiar przesyłki jest niestandardowy lub bardzo duży.