Skip to content Skip to footer

Licówki, czyli szybki sposób na korektę brzydkich zębów

Chyba dla większości osób śnieżnobiały uśmiech prostych zębów to spełnienie marzeń. Takie zęby prezentują się pięknie i dobrze świadczą o pozycji społecznej człowieka czy stanie jego zdrowia. Niestety nie wszyscy mogą poszczycić się naturalnymi zębami takiej urody. Z myślą o nich powstała gałąź stomatologii, nazywana stomatologią estetyczną. Niesie ona rozwiązania dla tych osób, które z natury nie mogą cieszyć się naprawdę ładnymi zębami.

Licówki kompozytowe Łódź

Jeden ze sposobów na poradzenie sobie z nie do końca satysfakcjonującym uśmiechem to wybranie się do stomatologa estetycznego, który zaproponuje jakieś rozwiązanie. Bardzo często są to po prostu niezwykle popularne licowki Łódź. Dlaczego niezwykle popularne? Bo współcześnie wybierane praktycznie chyba przez wszystkie gwiazdy show-biznesu i telewizji, które często dosłownie w przeciągu kilku dni zmieniają całkowicie swój wizerunek za pomocą licówek. To sposób prosty, wymagający jednak odrobinę wyrzeczeń. Wcześniej trzeba zadbać o zdrowie jamy ustnej i wyleczyć wszystkie ubytki, a także ściągnąć kamień nazębny i wszelakie osady. Tak przygotowane zęby mogą być następnie upiększanie za pomocą licówek.

Licowki porcelanowe Łódź

Czym są zatem licówki kompozytowe Łódź? Licowki porcelanowe Łódź to nic innego jak cieniutkie płytki z porcelany lub kompozytu, które są robione na wymiar dla każdego pacjenta, a następnie nanoszone na przednią część zębów. Po prostu przykleja się je do zębów po to, aby upiększyć naturalne zęby pacjenta. Za pomocą licówek można bowiem ukryć między innymi różnego rodzaju przebarwienia na zębach, stare i nieatrakcyjnie już wyglądające plomby, pęknięcia i ułamania zębów, a nawet odrobinę krzywe zęby czy zęby z bardzo dużą diastemą. To zatem stosunkowo szybki sposób, korygujący wizualnie te mankamenty zębów, które spędzają sen z powiek pacjentowi. Po wizycie u stomatologa estetycznego, idealnie dobrane licowki Łódź, odmieniają wizerunek uśmiechu i nadają mu po prostu blasku.

Kto może skorzystać z licówek?

Licówki to zatem proste rozwiązanie, wymagające jedynie zainwestowania czasu oraz pieniędzy. Na szczęście licówki zakłada się tak naprawdę tylko na zęby z przodu łuku. Kto może zdecydować się na licówki kompozytowe lub porcelanowe? Tak naprawdę każdy, kto dysponuje odpowiednią kwotę aby opłacić tego typu usługę stomatologiczną. Warto umówić się na konsultacje i wycenić, ile będą kosztowały licówki porcelanowe Łódź w przypadku konkretnego pacjenta. W wielu gabinetach koszty te można rozłożyć również na raty.