Skip to content Skip to footer

Dziecko u ortodonty – porady

Zauważenie u dziecka nieprawidłowej budowy zgryzu to moment, w którym warto od razu zdecydować się na konsultację u specjalisty. Często szybka wizyta wpływa na krótszy czas leczenia. Ortodonta w Poznaniu służy swą pomocą i doskonale radzi sobie z nawet najmłodszymi pacjentami.

Obserwacja dziecka

Obowiązkiem każdego rodzica jest troska o zdrowie swojej pociechy. Jeśli chodzi o jamę ustną, sprawą podstawową są regularne wizyty u dentysty. Sporo osób nie zwraca niestety uwagi na pewną ważną sprawę – należy bowiem kontrolować uzębienie kilkulatka i zadbać o to, by było proste i nie pojawiały się anomalie w jego ustawieniu. Jeśli wystąpią wady zgryzu, pomoże konsultacja u specjalisty i odpowiednio dobrane aparaty ortodontyczne Poznań. W przypadku dzieci poniżej 12 lat, mają one formę wyjmowanych, drucianych łuków, które zastosować można zarówno na szczękę, jak i żuchwę. Trzeba przyznać, że to dość wygodna opcja, ponieważ aparat wykorzystywany jest przede wszystkim w czasie snu. Ponadto dziecko musi nosić go w dzień, jednak na czas np. nauki w szkole czy zabaw z kolegami ma możliwość zdejmowania go. Ortodonta w Poznaniu udzieli dokładnych wskazówek w tym zakresie.

Jak wybrać gabinet?

Założenie aparatu ortodontycznego w Poznaniu nie jest problemem. Jak jednak wybrać właściwy gabinet? Najlepiej zapytać o opinie i sprawdzić skuteczność leczenia u innych pacjentów. Na pewno warto stawiać na dobre, renomowane punkty, które cieszą się dużym uznaniem i sporą liczbą zainteresowanych. Wybór jest szczególnie istotny, gdy chodzi o kilkuletniego pacjenta. Ortodonta dziecięcy Poznań to jedno z przyjaznych miejsc, które warto odwiedzić. Gabinet zatrudnia profesjonalistów znających się na swojej pracy, którzy nie tylko precyzyjnie dobiorą rodzaj aparatu do danej wady, ale także wykażą się doskonałym podejściem do maluchów. Dzięki ich doświadczeniu leczenie przebiegnie szybko i sprawnie, a mały pacjent i jego rodzice będą zadowoleni z efektu. Usługi, jakie oferuje ortodonta w Poznaniu, są świetnie dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Z pewnością ortodonta dziecięcy Poznań wesprze na każdym etapie leczenia. W razie wątpliwości, zawsze można zgłosić się po poradę. Podczas leczenia bardzo istotne są regularne wizyty kontrolne. Trzeba jednak pamiętać, że równie ważna jest konsekwencja. Ponieważ aparaty ortodontyczne Poznań to w przypadku małych pacjentów modele ruchome, należy pilnować, by kilkulatek zawsze nosił je przez wymaganą liczbę godzin w ciągu doby. Konieczne jest tu ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza i systematyczne stosowanie nakładek, by leczenie nie poszło na marne ani nie przeciągało się w czasie.