Skip to content Skip to footer

Lody własnej roboty

Lodziarnie w okresie wiosenno letnim sprzedają lody, dla dzieci lody w tym okresie są obowiązkowe w menu każdego dnia. Na rynku dostępny jest także cały szereg komponentów do lodów, polew do lodów, dzięki którym można lody doprawić i sprawić że będą miały specyficzny i jedyny smak.
Jednak lody można też w bardzo prosty sposób zrobić samemu, wtedy takie lody są smaczne i mają gwarancję, że zrobione są tylko na naturalnych komponentach.

Proste a jakże smaczne

Lody domowe to bardzo prosty przepis na lody, które będą smaczne i ich masa lodowa jedwabista i naturalna. przy użyciu odpowiedniej polewy do lodów i naturalnych komponentów można zrobić bardzo smaczny i tani deser.W zależności jakich składników chcemy użyć możemy w krótkim czasie zrobić lody własne bardzo szybko lub zabawić się w lodziarnię i zrobić prawdziwe lody na bazie jajecznej. Komponenty do lodów w tym przypadku będą tylko naturalne i oczywiście przez to super smaczne.

Rodzaje lodów domowych

Domowe lody to nie koniecznie lody zrobione przez specjalistyczną maszynkę do robienia lodów. Zrobienie odpowiedniej masy lodowej może wymagać trochę czasu ale potem można ją włożyć do odpowiednich foremek i zamrozić. Dodając do każdej foremki patyk można zrobić domowe lody na patyku a układając masę lodową kolejnymi partiami można zrobić lody kolorowe. Innym przykładem mogą być lody zrobione na bazie jajeczno – mlecznej.Wtedy jajka wymieszane z pełnym, przegotowanym mlekiem wkłada się do wrzątku. Pod jego wpływem białko ścina się jeszcze bardziej i masa staje się gładka i aksamitna. Dodając trochę cukru i owoców lub karmelu lub czekolady lub śmietany lub masy kajmakowej możemy stworzyć prawdziwe lody według swojego autorskiego przepisu.W domu można stworzyć różne przykłady lodów, zmiksowaną masę owocową można można lekko posłodzić i szybko zamrozić, robiąc w ten sposób sorbet. W każdym przypadku masa lodowa będzie naturalna a użyte komponenty do lodów również będą prawdziwe i naturalne a nie sztuczne. Do lodów własnej produkcji można też wykorzystać odpowiednie polewy do lodów.

Lody z maszyny do lodów

Na rynku od jakiegoś czasu pojawiła się specjalna maszyna do lodów. Dzięki tej maszynie lody robione w domu są domowe, zrobione na bazie naturalnych składników ale wszystkie czynności wykonuje za nas w tym przypadku maszyna.