Skip to content Skip to footer

Morze z pupilem

Jeżeli posiadamy psa, z którym lubimy podróżować, albo zwyczajnie nie chcemy zostawiać go na pastwę przypadkowego opiekuna, podczas gdy my wybierzemy się na relaksujący urlop to naszą jedyną opcją jest znalezienie miejsca, gdzie zwierzęta akceptują.

Akcesoria na wyjazd

Noclegi nad morzem z psem nie jest w tej chwili trudno znaleźć, ponieważ coraz więcej hoteli staje się przyjaznych naszym pupilom. Pies zwykle traktowany jest jak małe dziecko – albo płacimy za niego jedynie część doby dorosłego człowieka, albo jest to kwota zupełnie symboliczna, albo też nasz zwierzak nocuje w hotelu za darmo ze względu na małą wagę, wielkość i ciche zachowanie.

W hotelu, w którym zarezerwowaliśmy pokój dla nas i dla naszego psa powinny znaleźć się podstawowe akcesoria niezbędne do zachowania odpowiedniej higieny. Mowa tu o woreczkach, legowisku dla psa, miseczkach na wodę, czy też na karmę. Oczywiście jest to w hotelach mile widziane, ale wciąż jeszcze niezbyt popularne – dlatego też musimy te wszystkie rzeczy wziąć z domu. Nie wolno zapomnieć nam o dwóch parach smyczy w razie gdyby jedna pękła, o przynajmniej dwóch parach szelek, o preparacie niwelującym zapach moczy psa… tak. Pies w nowym miejscu, jaki by kochany nie był – może zwyczajnie nasikać.

Pies w obcym miejscu

Jeżeli zabieramy zwierzaka nad morze po raz pierwszy to nie wolno zapominać, że sama podróż będzie dla niego ogromnym stresem. Oprócz tego nie skończy się ona powrotem do domu, a jedynie dotarciem do ludzkiej noclegowni, która nijak się ma do ukochanego domu pupila.

Aby naszemu psu było zdecydowanie raźniej należy wziąć ze sobą jego legowisko, kocyk, ulubioną zabawkę, piłeczki, własne miseczki i koniecznie butelkowaną wodę. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaką wodę zastaniemy w miejscu docelowym – być może nie będzie ona zła, ale nie warto ryzykować rozstrojem psiego żołądka.

Noclegi nad morzem z psem to niezapomniane chwile dla całego otoczenia. Oprócz noclegów coraz bardziej popularne stają się restauracje z możliwością wstępu z psem. Oczywiście jeśli pupil zachowuje się cicho i nie atakuje innych gości. W innym przypadku obsługa restauracji ma za zadanie wezwać władzę, która zadecyduje jakie podjąć kroki wobec turystów ze szczekliwym psiakiem w restauracji.

Tak, czy też inaczej warto przygotować się do każdego wyjazdu z psem tak samo porządnie, jakby w miejscu docelowym miało nie być możliwości żadnych zakupów. Pies zresztą z przyjemnością wlezie pod koc właściciela lub właścicielki, kiedy tylko Ci stwierdzą, że warto iść spać.