Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę, składając zamówienie na ciastka?

Jeśli już padła decyzja, że na stole pojawią się dobre ciastka ze sklepu, to trzeba się jeszcze zastanowić, co zamówić. Wybór jest ogromny. Obecnie są szeroko dostępne ciastka w wersjach dietetycznych, dla alergików, dla dzieci, dla sportowców itd. Dostępne są też z przeróżnymi owocami i w różnych wariantach. W związku z tym zamówienie tych najlepszych może być trudne. Na co zwracać uwagę, by jednak je kupić?

Alergeny

Jeśli masz jakiekolwiek uczulenie, to nie wszystkie ciastka na zamówienie będą dla Ciebie. Porozmawiaj z obsługą ciastka sklep i dobierz takie, które nie wywołają u Ciebie żadnej niepożądanej reakcji. Jeśli kupujesz słodycze dla większej ilości osób, to weź pod uwagę też ich możliwe alergie. Jeśli zapraszasz obcych ludzi, o których nic nie wiesz, to możesz też wybrać kilka różnych rodzajów ciastek – w tym też takich bez najpopularniejszych alergenów.

Ilość

Najtrudniej jest stwierdzić, ile ciastek powinno się kupić. W rzeczywistości odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Powinno się przede wszystkim uwzględnić, ilu gości będzie dzieliło się słodkościami. Oprócz tego trzeba wiedzieć, jak duże są same ciastka. Pod uwagę można też wziąć, ile jedzenia będzie podane na imprezie. Jeśli dobre ciastka ze sklepu mają być jedynym poczęstunkiem, to musi ich być więcej, niż gdyby były tylko przeznaczone na deser po sutym obiedzie. Wybierając ilość ciastek dobrze jest zapytać obsługę ciastka sklep i poprosić o radę. Osoby te zazwyczaj mają tak duże doświadczenie, że są w stanie dobrze doradzić, co do tego ile ciastek powinno przypadać na jedną osobę. Zawsze warto kupić trochę więcej, gdyby na przyjęciu pojawił się jakiś niezapowiedziany gość. Jeśli masz wątpliwości, to zapytaj też o to, czy ciastka można mrozić. Jeśli tak – to nadmiar możesz zamrozić i przechować je na później.

Smak

Ciastka na zamówienie są zwykle dostępne w wielu różnych smakach. Ogromny wybór to duży plus, choć może też przysporzyć trudności. Jeśli, więc chcesz ciastkami poczęstować osoby, o których mało wiesz, bezpieczniej będzie wybierać uniwersalne i znane smaki np. wiśnie, czekoladę, wanilię. Jeśli jednak zapraszasz osoby, które lubią eksperymentować ze smakami, to możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.