Skip to content Skip to footer

Zalety bardzo krótkich paznokci

Narodziny maluszka to dla kobiet wielka rewolucja w życiu. Panie bardzo często zmuszone są zapomnieć o sobie, a przynajmniej nie mogą dłużej stawiać siebie na pierwszym miejscu – co najmniej przez kilka pierwszych lat życia pociechy. Bardzo często zmiany te widać chociażby w wyglądzie młodej mamy. Niegdyś zawsze pomalowana i pięknie uczesana dziewczyna, dzisiaj chodzi totalnie saute, z włosami w nieładzie. Kobiety mające małe dzieci nierzadko stawiają również na bardzo krótkie paznokcie, które jeszcze do niedawna pokryte były żelami UV.

Zalety bardzo krótkich paznokci

Nie da się ukryć, że bardzo krótkie paznokcie posiadają również swoje zalety. Przede wszystkim jest to ogromna wygoda. Młoda mama nie ma czasu użerać się z niefunkcjonalnymi tipsami. Chce jak najszybciej wykonać niezbędne czynności pielęgnacyjne przy maluszku. Z pewnością nosząc tipsy nie ma możliwości zachowania tak dużej higieny, jakiej wymaga opieka nad noworodkiem. Obojętnie ile razy by się nie myło rąk, pod paznokciami robi się siedlisko zarazków. Dodatkowo to oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba chodzić regularnie do kosmetyczki, ponieważ można zadbać o swoje dłonie w domowym zaciszu.

Krótkie paznokcie jaki kolor wybrać?

Warto jednak nadmienić, że posiadanie krótko obciętej płytki paznokcia, nie oznacza, że nie można poczuć się zadbaną. Z pewnością, łatwiej jest pójść do kosmetyczki, która nałoży nam kolorowy żel UV niż samodzielnie zrobić sobie manicure, jednak są sposoby na to, aby i on wyglądał efektownie. Przede wszystkim inaczej maluje się tipsy a inaczej krótkie paznokcie Jaki kolor powinna mieć niedługa płytka? Na pewno nie ciemny – odpadają wszelkie czernie, brązy, kolory wina czy śliwkowy fiolet. Zdecydowanie skracają one optycznie palce, co wygląda wysoce niekorzystnie. Lepiej zrobić sobie klasyczny french czy po prostu pomalować je odżywką. Latem zdecydowanie można poszaleć nieco z kolorami i postawić na ciekawe intensywne róże czy liliowe pastele. Wszelkie odcienie zieleni czy błękitu są również mile widziane. Młoda mama widząc owe kolorowe paznokcie może poczuć się nieco bardziej optymistycznie nastawiona do życia i swoich nowych obowiązków, związanych z opieką nad maluszkiem.