Skip to content Skip to footer

Wszystko, co powinniście wiedzieć o broni myśliwskiej

Broń myśliwska jest bardzo zróżnicowana. Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów. Jest ona niezbędnym atrybutem podczas polowania i w zależności od preferencji, różne bronie wybierane są przez myśliwych.

Broń myśliwska – rodzaje

Najpopularniejszym sposobem rozróżnienie broni myśliwskiej jest podział ze względu na funkcje użytkową oraz zastosowanie. Najczęściej wybieranymi rodzajami uzbrojenia są karabiny myśliwskie oraz sztucer myśliwski sprzedam. Sztucer posiada zazwyczaj jedną gwintowaną lufę, rzadziej występuje ta odmiana broni z dwiema lufkami. Na rynku można także zakupić sztucer leworęczny. Często spotkać można się także ze strzelbami oraz dubeltówkami. Innym rozróżnieniem rynsztunku łowieckiego jest podział na rodzaj naboju. Tutaj wyróżnić należy broń śrutową, kulową oraz kombinowaną. Naboje śrutowe stosowane są podczas polowań na drobniejszą zwierzynę łowną.

Zakup broni myśliwskiej – porady

Bardzo często można spotkać się z ogłoszeniami o treści : sztucer myśliwski sprzedam. Dla początkujących myśliwych zalecane jest kupno broni używanej. Warto wiedzieć, jak sprawdzić w jakim stanie są karabiny myśliwskie, czy sztucer leworęczny. Po pierwsze, należy przeanalizować historię użytkowania broni, jak często była stosowana, w jakich warunkach atmosferycznych. Następnie warto poddać model, który jest w kręgu zainteresowania testowi. Dobrym rozwiązaniem jest próba strzału do celu z odległości około stu metrów. Istotne jest również dokładne sprawdzenie zarówno lufy, jak i jej wylotu. Element ten powinien posiadać wyraźne bruzdy oraz pola.

Decydując się na zakup broni myśliwskiej warto zdecydować się na model pochodzący od znanych, a także renomowanych producentów. Karabiny, czy sztucery mają służyć myśliwemu przez wiele lat. Powinny więc być wykonane z solidnych materiałów najwyższej jakości. Istotne jest, aby były wytrzymałe na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, czy wilgoć, a także odporne na korozje. Takie cechy sprawią, iż broń będzie służyć doskonale podczas polowań. Broń myśliwska powinna być także stabilna. Warto pamiętać, że aby zakupić zbrojenie myśliwskie należy posiadać ważne uprawnienia, które trzeba okazać przed dokonaniem transakcji.