Skip to content Skip to footer

Najpopularniejsze narzędzia w sklepach budowlanych

Podczas budowy i remontu mieszkania przy większości pracach niezastąpione są solidne narzędzia budowlane, które przydają się nie tylko profesjonalistom, ale również amatorom. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są najpopularniejsze narzędzia, które można wykorzystać do mniej lub bardziej zaawansowanych prac.

Jakie narzędzia oferuje sklep budowlany?

W każdym profesjonalnym sklepie budowlanym narzędzia podzielone są na bardzo wiele kategorii i typów, dzięki czemu łatwo je odnaleźć. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić między innymi narzędzia ręczne, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze oraz narzędzia do montażu bezpośredniego. W każdym z działów znajdziemy narzędzia budowlane, które są niezbędne przy pracach remontowych.

Wiertarki i wkrętarki

Wiertarki i wkrętarki są niewątpliwie najpopularniejszymi elektronarzędziami, które są niezbędne w każdym domu. Przydają się nie tylko do wiercenia, ale również do rozwiercania i pogłębiania otworów przy pomocy specjalnych wierteł. Profesjonalne wiertarki umożliwiają nam pracę w drewnie, betonie, metalu, szkle i ceramice. W dzisiejszych czasach najpopularniejsze są oczywiście wiertarki udarowe, które wykonują nie tylko ruch obrotowy, ale również ruch posuwisto-zwrotny. Wkrętarki pozwalają z kolei na mechaniczne, szybkie i bardzo proste wkręcanie śrub, wkrętów i wielu innych zamocowań.

Szlifierki i wyrzynarki

Bardzo popularnymi narzędziami budowlanymi są również szlifierki, które można wykorzystać do wielu różnorodnych prac. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się szlifierki kątowe, które doskonale nadają się do cięcia i szlifowania metalu oraz szlifierki oscylacyjne do wyrównywania powierzchni. Łatwo można zaopatrzyć się o takowe na http://hurtbudowlany.pl Na półkach sklepowych można znaleźć także szlifierki taśmowe, które doskonale sprawdzą się na pracach przy dużych powierzchniach. Wyrzynarki to z kolei urządzenia, które używa się głównie przy pracach z drewnem. Wyrzynarki dzięki ruchowi posuwisto-zwrotnemu umożliwiają nam cięcie drewna i miękkim metali. Dzięki nim możemy nie tylko ciąć po linii, ale również po krzywej, a nawet wykonywać otwory owalne.

Młotek i wkrętak

Młotek i wkrętak to klasyczne narzędzia budowlane, które ma w swojej ofercie każda hurtownia budowlana i każdy szanujący się sklep budowlany. Młotek to najprostsze i najstarsze narzędzie ręczne, którego nie może zabraknąć w każdym domu, a tym bardziej w warsztacie. W chwili obecnej możemy wyróżnić młotki gumowe, murarskie, ciesielskie oraz młotki amerykańskie. Poszczególne modele różnią się między sobą wykonaniem i przeznaczeniem. Wkrętak najprościej rzecz mówiąc to po prostu manualny odpowiednik opisywanych powyżej wkrętarek.