Skip to content Skip to footer

Naturalna droga do zdrowia

Jesteśmy otoczeni przez plastik i sztuczność. Coraz częściej staramy się zwrócić do tego co naturalne i organiczne. Nie inaczej ma się sprawa gdy chodzi o dbanie o kondycję i zdrowie naszego ciała. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się, że naturalne substancje są gorszej jakości niż sklepowe czy apteczne specyfiki.

Naturalnie znaczy lepiej

W ostatnich latach można zaobserwować duży zwrot ku naturze. W modzie są naturalne suplementy, ekologiczne, często robione w domu kometyki. Coraz więcej osób samodzielnie wykonuje środki czystości czy kupuje zdrowe warzywa. Jest to pewne otrząśnięcie się po pierwszych latach w wolnej Polsce kiedy to panowała moda na plastik i sztuczność. Bio suplementy to nic innego jak powrót do wiedzy naszych babć i dziadków. Która babcia nie wie, że na kaszel należy zaparzyć lipę, a na biegunkę zjeść kilka jagód. Była to wiedza nieugruntowana, nie sprawdzona. Teraz kupując suplementy naturalne możemy czerpać zarówno z mądrości ludowej jak i osiągnięć najnowszej medycyny naturalnej. Istotnym jest aby opierać się właśnie na substancjach sprawdzonych pod względem medycznym – tak aby sobie pomóc a nie zaszkodzić. Nie należy poddawać się wpływowi znachorów – jest w Polsce grupa zielarzy o ugruntowanej wiedzy medycznej i lekarzy o takiej specjalizacji.

Zakupy bio suplementów

Miejscami odpowiednimi do zakupów środków medycznych jakimi są naturalne suplementy powinny być apteki lub wyspecjalizowane sklepy zielarskie. Te pierwsze niestety mają ograniczony asortyment środków naturalnych – łatwo jednak mogą sprowadzić potrzebne suplementy naturalne – towary do aptek zamawiany są bardzo często. Sklepy zielarskie, z żywnością naturalną mają zazwyczaj szerszy dostęp do bio suplementów. Często jednak są prowadzone przez sprzedawców bez wiedzy – otwarte na fali mody na zdrowy tryb życia. Zanim zatem posłuchamy opinii sprzedawcy w takim sklepie należało by zasięgnąć opinii na jego temat na przykład w Internecie. Apteki czy sklepy zielarskie mają swoje strony internetowe – można tam zakupić odpowiednie środki – zapewni to transport i magazynowanie w odpowiednich warunkach. Nie należy pod żadnym pozorem kupować środków jakimi są bio suplementy na portalach aukcyjnych, z niesprawdzonych ogłoszeń. Takim zachowaniem można sobie tylko zaszkodzić zamiast pomóc.