Skip to content Skip to footer

Okładzina ścienna – praktyczny i estetyczny sposób na wykończenie wnętrza

Urządzenie mieszkania, które będzie i przytulne, i funkcjonalne, to duże wyzwanie. Jednym z najważniejszych etapów urządzania jest wykończenie. To ono w ogromnej mierze decyduje o wyglądzie wnętrza oraz o komforcie jego mieszkańców. Jakie materiały zastosować, by ściany prezentowały się efektownie, a jednocześnie były odporne na zabrudzenia czy uszkodzenia mechaniczne? Jednym z ciekawszych materiałów wykończeniowych jest okładzina ścienna. Ta sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, od salonu, przez kuchnię, po łazienkę – sprawi, że pomieszczenie nabierze charakteru, a jednocześnie zyska na funkcjonalności. Dlaczego warto wybrać akurat okładzinę ścienną?

Czym jest okładzina ścienna?

Okładzina ścienna PCV to materiał, który cieszy się coraz większą popularnością. Wykonane z PCV płyty są dostępne w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach, dzięki czemu dają ogromne możliwości w kreowaniu wymarzonych wnętrz. Płyty są łatwe w montażu, a ze względu na użyty materiał trwałe i łatwe w czyszczeniu. Mogą być montowane w całym pomieszczeniu lub w jego fragmencie – np. nad blatami roboczymi w kuchni. Są odporne na działanie wody i zabrudzenia, żeby przywrócić im pierwotny blask, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. To rozwiązanie, które niewielkim nakładem finansowym, pomoże uzyskać bardzo efektowną aranżację, jednocześnie zwiększając funkcjonalność mieszkania i gwarantując mu długą trwałość.

Do jakich pomieszczeń stosować okładziny ścienne?

Jedną z największych zalet okładzin PCV na ściany jest ich uniwersalność. Ponieważ PCV jest odporny na działanie wilgoci i bardzo trwały, płyty z tego materiału mogą być montowane nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również w miejscach takich jak toalety, łazienki czy kuchnie. Duże możliwości aranżacyjne daje także szeroki wybór wzorów i kolorów. Każdy, kto zdecyduje się wykończyć wnętrze okładziną ścienną, ma do wyboru zarówno płyty jednokolorowe, jak i z modnymi motywami: cegiełką, drewnem, geometrycznymi wzorami. Jedynym ograniczeniem przy wykańczaniu pomieszczenia tym materiałem jest wyobraźnia. Okładzina ścienna PCV może znaleźć się w kuchni i przypominać klasyczne kafle, w wersji cegiełkowej czy drewnianej będzie zastąpi zagłówek przy łóżku w sypialni, z motywem klasycznym czy kwiatowym stanie się ozdobą salonu. Dodatkowo Okładzina ścienna PCV cena to dodatkowy atut – materiał jest niedrogi w porównaniu do chociażby kafelek, a jednocześnie bardzo trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia, co sprawia, że to dobra inwestycja na przyszłość.