Skip to content Skip to footer

Ortodonta – co warto wiedzieć

Niektórzy ludzie, nawet gdy są szczęśliwi, nie uśmiechają się. Albo zakrywają usta dłonią. Wstydzą się swoich krzywych zębów. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wizyta u ortodonty. Ortodonta łódź to stomatolog, który przeszedł zaawansowane szkolenie w zakresie przemieszczania się zębów. Może on przekształcić krzywe zęby w prosty, zdrowy uśmiech. Oto, co należy wiedzieć, jeśli rozważa się wizytę u ortodonty.

Czym zajmują się ortodonci?


Głównym powodem wizyty u ortodonty jest taki sam dla dorosłych i dzieci. Leczeniu wad zgryzu lub nierównych zębów. Aparaty ortodontyczne łódź zakładane przez specjalistów pomagają wyprostować zęby i poprawić zgryz, korygując sposób, w jaki zęby nachodzą na siebie i jak układa się szczęka.

Dlaczego warto udać się na wizytę u ortodonty?


Ortodoncja łódź jest postrzegana przez większość osób wyłącznie jako prostowanie zębów, ale jednym z najważniejszych czynników jest sposób, w jaki zgryz układa się pod koniec leczenia. Krzywe lub stłoczone zęby, jak również zgryz i podniebienie, mogą prowadzić do próchnicy zębów, chorób dziąseł, a nawet utraty zębów. To dlatego, że nakładające się na siebie zęby mogą być trudne do czyszczenia. Krzywy zgryz może również powodować problemy podczas żucia i mówienia.

Kiedy udać się na wizytę?


Eksperci zalecają, aby dzieci udały się do ortodonty nie później niż w wieku 7 lat, nawet jeśli nie ma żadnych problemów. To dlatego, że szczęka wciąż się rozwija i najlepiej jest wcześnie wychwycić problemy. Dzieciom zazwyczaj zakłada się aparaty ortodontyczne łódź, gdy mają od 9 do 14 lat, ale średnia dla dziewcząt jest nieco wcześniej. Typowy dorosły pacjent może mieć od 26 do 44 lat, ale nie ma przeciwwskazań, aby założyć aparat ortodontyczny nawet później.

Jak długo potrwa leczenie?


Ortodonta łódź dostosuje leczenie indywidualnie do każdego pacjenta. Zwykle trwa to od jednego roku do trzech lat, przy czym należy pamiętać, że im starsza jest osoba, tym dłużej może trwać leczenie.

Czy to się opłaca?


Ortodoncja łódź rozwinęła się w ostatnich latach na tyle, że większość specjalistów oferuje swoje usługi w przystępnych cenach. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne to inwestycja w przyszłość, szczególnie u dzieci. Badania pokazują, że posiadanie ładnych, prostych zębów daje korzyści nie tylko w postaci zwiększonej samooceny, ale także pozwala zdobyć lepsze możliwości zatrudnienia, ponieważ ludzie są skłonni bardziej zaufać osobom z ładnym uśmiechem.

Wybór ortodonty to jedna z największych decyzji życiowych. Ładny uśmiech i ogólny stan zdrowia jamy ustnej zostaną na zawsze ulepszone, jeśli poświęci się trochę czasu na to, aby dowiedzieć się więcej o ortodoncji i jej korzyściach.