Skip to content Skip to footer

Polska dla najmłodszych: gdzie warto się wybrać na wczasy z dziećmi?

Rodzinny wypoczynek w Polsce może się okazać niezwykłą przygodą i dla dużych, i dla małych turystów. Gdzie warto się wybrać, by wczasy z dziećmi każdemu dostarczyły niezapomnianych wrażeń?

Górskie kurorty: nie tylko wędrówki

Nie brak w Polsce górskich kurortów, które pozwalają na połączenie wędrówek po górach z zapewnieniem rozrywki dla dzieci. Tak jest m.in. w Bielsku oraz w Karpaczu – miastach, które są dobrymi punktami wypadowymi w góry, a jednocześnie miejscami przyjaznymi dla najmłodszych.

W mieście Bolka i Lolka

Kto spędza wczasy z dziećmi w Beskidzie Śląskim, ten koniecznie powinien odwiedzić Bielsko. Nie brak tu miejsc, w których można się spotkać z Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, a wizyta w Studio Filmów Rysunkowych będzie wspaniałą przygodą dla każdego.

Karpacz dla najmłodszych

W Karpaczu czeka i tor saneczkowy, i ciekawe muzea, dzięki którym można poznać Ducha Gór. Dla najmłodszych wyjątkową przygodą będzie wizyta w Miejskim Muzeum Zabawek, kuszące cennymi lalkami z różnych stron świata.

Historyczne wędrówki dla dużych i małych

Miejsc, w których cała rodzina może miło spędzić czas i poznawać historyczne zagadki, jest w Polsce wiele. Gdzie ich szukać?

Skarby Szlaku Orlich Gniazd

Kto chce spędzić aktywne wczasy z dziećmi, ten może się wybrać na Szlak Orlich Gniazd. Piękne widoki, malownicze skałki oraz zamki wznoszone w czasach Kazimierza Wielkiego to atrakcje, które oczarują każdego. A że nie brak tu tak ciekawych imprez, jak turnieje rycerskie, każda wycieczka po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej może się przemienić w wyjątkową lekcję historii.

Świętokrzyskie atrakcje

Region świętokrzyski to kolejne atrakcje dla każdego, kto marzy o wydanym wypoczynku z dziećmi. Wczasy w Górach Świętokrzyskich to możliwość spaceru po gołoborzach i puszczy jodłowej, a jednocześnie możliwość udziału w takich imprezach, jak słynne Dymarki Świętokrzyskie.

Wybrzeże Bałtyku

Wypoczynek nad polskim morzem to nie tylko szansa na beztroski relaks na plaży, ale i wiele atrakcji, które mogą oczarować najmłodszych turystów. Co może oczarować całą rodzinę?

Gdynia i zabytkowe statki

ORP Błyskawica i Dar Pomorza to najsłynniejsze okręty, które można zobaczyć w Gdyni. I mali, i duzi turyści chętnie poznają ich sekrety, a możliwość spędzenia wolnego czasu na ich pokładach każdemu sprawia wiele radości.

Łeba i jej oferta

Ciekawą ofertą wczasów dla rodzin z dziećmi kusi Łeba. W tym nadmorskim kurorcie nuda nikomu nie grozi. Intryguje spory park rozrywki oraz naturalny labirynt, którego pokonanie to wyjątkowa przygoda. Kuszą też plaże oraz kąpieliska, idealnie przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi.