Skip to content Skip to footer

Precyzyjny alkomat policyjny

Posiadasz w domu alkomat do prywatnego użytku? A może używasz go do kontrolowania swoich pracowników, gdy pojawiają się w pracy? Nie każde tego rodzaju urządzenie daje miarodajny wynik – tylko alkomaty profesjonalne z atestem podają precyzyjny wynik, dlatego też są używane przez służby mundurowe.

Profesjonalne alkomaty policyjne

Alkomat policyjny to zazwyczaj bardzo zaawansowane urządzenie, które nie tylko podaje bardzo precyzyjny wynik, ale może także w ciągu jednej godziny wykonać nawet trzysta pomiarów. Dlatego stosowane jest w takich sytuacjach, jak kontrola drogowa czy w czasie masowych imprez. Tym samym są one również bardzo tanie w eksploatacji.

Taki alkomat dowodowy posiada czujniki elektrochemiczne, które są niezwykle czułe i tym samym dokonują bardzo precyzyjnych pomiarów. Może on także stanowić materiał dowodowy. Tego rodzaju alkomaty dowodowe z powodzeniem wykorzystywane są również przez właścicieli firm, którzy codziennie badają swoich pracowników pod kątem trzeźwości – najczęściej zdarza się to w przedsiębiorstwach transportowych lub budowlanych.

Aktywne i pasywne alkomaty z atestem

Alkomaty profesjonalne z atestem mogą działać w dwóch podstawowych trybach – pasywnym oraz aktywnym. Alkomat dowodowy aktywny wymaga dmuchania w ustnik, natomiast ten drugi podaje precyzyjny wynik już przy zbliżeniu ust do urządzenia. Warto także sprawdzić, jaki mają zakres pomiaru – im większy, tym lepiej, ale górna granica dla wszystkich to zazwyczaj 6 promili.

Istnieją jeszcze bardziej funkcjonalne urządzenia do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, np. blokujące zapłon, co jest szczególnie przydatne w przypadku firm transportowych – pojazd nie zostanie uruchomiony, dopóki kierowca nie dokona pomiaru, który musi oczywiście okazać się zerowy.

Alkomaty policyjne na prywatny użytek

Alkomat policyjny z atestem to oczywiście urządzenie, które używane jest przede wszystkim przez służby mundurowe, ale z powodzeniem warto używać go także w celach prywatnych – precyzyjny wynik pozwoli uniknąć groźnych wypadków na drodze lub w pracy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje alkomatów profesjonalnych z atestem i w dużej rozpiętości cenowej, więc na pewno każdy znajdzie model adekwatny do swoich potrzeb.