Skip to content Skip to footer

Psycholog i problem alkoholowy

Większość z nas obawia się wizyty u psychologa. Boimy się porozmawiać z kimś o naszym problemie oraz usłyszeć jak powinniśmy się zachować w konkretnych sytuacjach. Czasami, człowiek nawet nie do końca zdaje sobie sprawę, iż sam ma problem lub w jego otoczeniu jest osoba, której złe zachowanie wpływa na nasze samopoczucie.
Dlatego też, wielu psychologów namawia do wizyty w swoim gabinecie, by przekonać się czy obca osoba może zaradzić naszym problemom oraz czy ktoś, kto patrzy z boku podobnie widzi nasz problem. Jakie problemy wymagają więc pomocy? Do jakiego specjalisty najlepiej się udać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Psycholog na śląsku – pomoc w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm to duży problem w naszym społeczeństwie. Dlaczego? Dlatego, że większość z nas tak naprawdę nie chce przyznać się przed samym sobą, że ma problem z napojami wyskokowymi. Jak się okazuje piwko do kolacji pite codzienne lub kieliszek wina „na dobry sen” może okazać się zdradliwy. U jednych osób zatrzyma się to na tym etapie, u innych z dnia na dzień problem wzrasta, gdyż ludzie sięgają po coraz większe dawki oraz tracą kontakt z rodziną, przestają chodzić do pracy oraz nie wykonują codziennych obowiązków. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą specjaliści, którzy krok po kroku starają się rozwiązać problem, szukając jego przyczyny.

Do jakiego specjalisty warto się udać?

Psycholog na śląsku, który wzbudzi nasze zaufanie powinien być osobą profesjonalną, rzetelną i niezwykle empatyczną. Ważna jest także wiedza i doświadczenie oraz prawidłowe podejście do pacjenta. Taki lekarz stara się poznać swojego pacjenta oraz znaleźć przyczynę jego problemów. Stara się także podsunąć pacjentowi rozwiązania, które pomogą wyjść mu z danego nałogu. Jak się okazuje, w wielu przypadkach problemy alkoholowe zaczynają się od takich zdarzeń jak np. utrata pracy, rozwód, śmierć bliskiej osoby, niepowodzenia w realizacji planów itp. Specjalista pomoże danej osoby znaleźć wyjście awaryjne i zwrócić uwagę na pozytywne aspekty życia. Pozwala wzbudzić w pacjencie nowe zainteresowania oraz chęć do życia.

Takich profesjonalnych i fachowych gabinetów jest wiele. Lekarze starają się, by leczenie odbywało się w jak najbardziej komfortowej sytuacji dla pacjenta. Dobra współpraca chorego sprawia, że bardzo szybko można poradzić sobie z takim problemem. Dlatego też, jeżeli czujemy wewnętrzny niepokój lub borykamy się z jakimikolwiek problemami warto odwiedzić profesjonalistę, który pomoże nam wrócić do normalności i znów cieszyć się z prostych rzeczy.